شهریور 16, 1400 12:31 Asia/Tehran [Updated: شهریور 16, 1400 12:35 Asia/Tehran]
  • قالیباف: کمیسیون اقتصادی دپوی کالا‌های فاسدشدنی در گمرک ها را پیگیری کند

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکر نماینده مشهد درخصوص لزوم جلوگیری از رسوب و فاسد شدن تعداد زیادی سرم در گمرک گفت: کمیسیون اقتصادی دپوی کالا‌های فاسدشدنی در گمرک ها را پیگیری کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: اخیراً از گمرکی بازدیدی انجام دادیم که در جریان آن با حجم انبوهی از سرم وارد شده از کشور آلمان مواجه شدیم که از سال ۹۵ تاکنون در گمرک دپو شده و و در شرایطی که بیماران دیالیزی به این سرم‌ها محتاج هستند، برخی از آن‌ها فاسد و برخی دیگر در حال فاسد شدن است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم ادامه داد: در شرایطی که والدین برای تامین شیرخشک فرزندانشان از این داروخانه به آن داروخانه در جستجو هستند، شیرخشک‌ها و برخی مواد غذایی و دارویی در گمرکات رسوب شده است، از این جهت به وزیر اقتصاد نیز متذکر شدم که باید برای کالا‌های رسوب شده در گمرکات برنامه ریزی صورت گیرد تا سازمان اموال تملیکی با توجه به نیاز مردم و بازار، آن‌ها را عرضه کند، اما متاسفانه به این موضوع توجهی نمی‌شود. در حالی که این کالا‌ها بیت المال بوده و پول بابت آن‌ها پرداخت شده و مردم روی تخت بیمارستان به آن محتاج هستند.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی باید موضوع دپوی کالا‌ها را از گمرک پیگیری کند، گفت: با توجه به توضیحات آقای پژمانفر، برای افکار عمومی توضیح می‌دهم که مثلا این سرم‌ها از سال ۹۵ وارد شده که طبیعتاً بخش خصوصی آن را وارد کرده و ممکن است به هر دلیلی در گمرکات مانده باشد. این برداشت ایجاد نشود که این کالا‌ها در شرایط کرونایی توسط دولت وارد شده و در گمرک مانده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از کالا‌ها وارد می‌شوند که به دلایل مختلف در گمرک باقی می‌مانند و ممکن است برخی از آن‌ها فاسدشدنی باشند.

112

کلیدواژه