شهریور 16, 1400 14:34 Asia/Tehran [Updated: مهر 12, 1400 14:25 Asia/Tehran]
  • سردار قاآنی درباره تحولات افغانستان: نقشه آمریکا این است که ایران را با جهان اهل سنت درگیر کند

تهران- ایران پرس: فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت، نقشه آمریکا این است که ایران را با جهان اهل سنت درگیر کند اما جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد حل موضوع افغانستان از طریق جنگ نباشد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد، نقشه آمریکا این است که ایران را با جهان اهل سنت درگیر کند بنابراین باید به گونه ای عمل کنیم که امنیت ایران مخدوش نشود.

وی افزود: ایران تلاش داد حل موضوع افغانستان از طریق جنگ نباشد و همه اقوام در اداره این کشور سهیم باشند.

سردار قاآنی امروز در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی که درباره تحولات افغانستان برگزار شد؛ حضور یافت.

بررسی آخرین تحولات افغانستان در مجلس با حضور سردار قاآنی

به گفته احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس، فرمانده سپاه قدس معتقد بود؛ حضور آمریکا در افغانستان ارتباطی با حادثه ۱۱ سپتامبر نداشته و آمریکا پس از ترور احمد شاه مسعود مصمم به حضور در افغانستان شده بود.

سردار قاآنی تأکید کرد: آنچه برای ما در افغانستان اهمیت دارد، این است که امنیت جمهوری اسلامی مخدوش نشود، نقشه آمریکا این است که ایران را با جهان اهل سنت درگیر کند بنابراین جمهوری اسلامی باید به گونه‌ای عمل کند که امنیت ایران مخدوش نشده و آمریکا به اهداف خود دست نیابد.

وی افزود: شیعیان افغانستان برای جمهوری اسلامی اهمیت زیادی دارند و ایران تلاش دارد حل موضوع افغانستان از طریق جنگ نباشد و همه اقوام افغانستان در اداره کشور سهیم باشند.

کلیدواژه