شهریور 17, 1400 09:45 Asia/Tehran [Updated: آذر 05, 1400 21:20 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: برای طالبان بهتر است، ایده تشکیل دولت فراگیر را در افغانستان پیگیری کند. 

«فداحسین مالکی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایران پرس اظهار داشت: طالبان باید تشکیل یک دولت فراگیر را در افغانستان پیگیری کند، زیرا این گروه به خوبی می داند به تنهایی قادر نیست کشوری با قومیت های مختلف مانند افغانستان را اداره کند. 

فداحسین ملکی با بیان اینکه گروه طالبان از ایران کمک خواسته است، گفت: این گروه احساس می کند تمامیت ارزی افغانستان برای ایران اهمیت دارد و اینکه طالبان می داند ایران در امور داخلی افغانستان دخالت نخواهد کرد.  

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران افزود: تحولات اخیر در افغانستان به نفع افغان ها و کشورهای همسایه نیست، زیرا احتمال وقوع جنگ داخلی زیاد است. 

فداحسین مالکی تصریح کرد: دوستان فارسی زبان و پشتون ایران مانند «عبدالله عبدالله» سیاست ایران را می دانند و ثبات افغانستان تنها با استقرار و تشکیل یک دولت فراگیر امکان پذیر است. 

وی گفت: برهمین اساس سردار «اسماعیل قاآنی» فرمانده سپاه قدس با حضور در جلسه غیرعلنی مجلس درباره آخرین تحولات در افغانستان با نمایندگان صحبت و به برخی پرسش ها و ابهامات آنان پاسخ داد.

117

کلیدواژه