شهریور 19, 1400 20:38 Asia/Tehran [Updated: شهریور 19, 1400 20:47 Asia/Tehran]
  • تداوم رایزنی‌های ایران با مقامات عراق برای افزایش سهمیه زوار اربعین حسینی (ع)

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان از ادامه رایزنی ها با مقامات عراق و تلاش برای افزایش سهمیه زوار اربعین حسینی (ع) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» روز جمعه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام در خصوص آخرین وضعیت اعزام زوار اربعین نوشت: رایزنی‌ها با مقامات عراق و تلاش برای افزایش تعداد زوار اربعین حسینی (ع) برای اعزام زمینی‌ و هوایی به کربلای معلی، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، همچنان ادامه دارد. 

امیرعبداللهیان افزود: البته هموطنان عزیز می دانند که امسال به دلیل محدودیت‌های جدی کرونایی و ضرورت حفظ سلامت زوار، به هیچ وجه امکان پیاده روی میلیونی اربعین به داخل عراق وجود نداشته و حتی افزایش تعداد نیز با محدودیت قابل توجهی همراه است. 

وی خاطرنشان کرد: به تلاش و پیگیری‌های خود در این خصوص ادامه می دهیم.

پیش از این  دولت عراق موافقت کرده بود که حداکثر 30 هزار نفر ایرانی می‌توانند در اربعین شرکت کنند و حتماً هم دارای تست منفی «پی‌ سی‌ آر»  72 ساعت قبل از عزیمت داشته باشند و سفر صرفاً هوایی است.

گفتنی است، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق روز پنج شنبه با صدور حکمی دستور افزایش دو برابری شمار زائران کشور‌های اسلامی برای حضور در مراسم اربعین امام حسین (ع) را صادر کرد تا به این ترتیب شمار کل زائران از 40 هزار نفر به 80 هزار نفر افزایش یابد.

شمار زائران ایرانی نیز از 30 هزار نفر به 60 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

20 صفر 1443 هجری قمری (27 سپتامبر 2021)، اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است و میلیون‌ها زائر از سراسر جهان در این روز برای حضور در مراسم اربعین حسینی (ع) وارد شهر کربلا در جنوب عراق می‌شوند.

117

بیشتر بخوانید:

سهمیه زائران ایرانی برای حضور در مراسم اربعین دو برابر شد

کلیدواژه