شهریور 21, 1400 13:10 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 11:20 Asia/Tehran]

بندرعباس- ایران پرس: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران لنگر انداختن در بنادر و خوداتکایی را از ویژگیهای عالی ناوگان دریایی 75 در انجام ماموریت خود دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش صبح روز یکشنبه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایران پرس در حاشیه مراسم استقبال از ناوگروه 75  گفت: این مأموریت دریایی ویژگی های زیادی داشت ؛ یکی از آنها مدت مأموریت آن بود ، که طی آن ملوانان در این چهار ماه چهار فصل مختلف را تجربه کردند.

 وی تأکید کرد: آنها از دریاهای ناآرام عبور کردند و در هیچ کجا از خدمات بندری استفاده نکردند و تنها به خود متکی بودند.

 سرلشکر موسوی در پایان گفت: اگرچه آنها تحت جنگ شدید روانی فشار روانی دشمن قرار گرفتند، اما از آن عبور کردند و سرانجام توانستند از اقیانوس اطلس شمالی عبور کرده و از نظر اطلاعاتی دشمن را برای مدت طولانی شکست دهند.

 در یک ماموریت دریایی بی سابقه، هفتاد و پنجمین ناوگروه نیروی دریایی کشور، شامل ناوبندر مکران و ناوشکن سهند، پس از پایان ماموریتی که از ۱۲ اردیبهشت آغاز کرده بود در بندرعباس مورد استقبال رسمی فرماندهان ارشد ایرانی قرار گرفت.
این ناوگروه پس از طی 44 هزار کیلومتر در آبهای بین المللی از طریق سواحل غربی آفریقا و دریای بالتیک در تابستان امسال به خانه بازگشت.

112

 بیشتر بخوانید:

پیام تبریک فرماندهان ارتش در پی بازگشت ناوگروه 75 نیروی دریایی 

فرمانده معظم کل قوا بازگشت مقتدرانه ناوگروه نیروی دریایی را تبریک گفتند

هفتاد‌ و‌ پنحمین ناوگروه نیروی دریایی‌ارتش به آب های سرزمینی ایران رسید

کلیدواژه