شهریور 21, 1400 21:49 Asia/Tehran [Updated: شهریور 21, 1400 22:07 Asia/Tehran]
  • دیدار الکاظمی با قالیباف/ تاکید طرفین بر توسعه مناسبات اقتصادی

مصطفی الکاظمی که در راس هیاتی بلندپایه صبح امروز یکشنبه به تهران سفر کرده است، با محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دو طرف در این دیدار درباره مناسبات دوجانبه و راهکارهای توسعه همکاری مشترک میان دو کشور در زمینه‌های مختلف رایزنی کردند.

در همین راستا، محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی شامگاه یکشنبه با اشاره به میزبانی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و قالیباف از مصطفی الکاظمی، گفت: در این جلسه مسائل مختلفی از جمله تسهیل شرایط حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی(ع) و موضوع راه آهن شلمچه به بصره و اتصال شبکه ریلی کشور به عراق و نهایتا سوریه مطرح شد که نقش مهمی در ارتباط اقتصادی ایران با عراق و سوریه خواهد داشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: با توجه به اینکه ایران از شرق با هند، چین و افغانستان ارتباط ریلی دارد، ما می توانیم ارتباط ریلی با عراق و سوریه را بعنوان یک کریدور بین المللی احداث و توسعه دهیم که نقش ویژه ای در اقتصاد کشور ایفا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نخست وزیر عراق نیز در این دیدار قول داد مباحث مطرح شده عملیاتی شوند، گفت: همچنین در این نشست مقرر شد کامیون های ایرانی که برای جابجایی بار تردد می کنند بطور مستقیم از مرز عبور کرده و وارد عراق شوند و کامیون‌های عراقی نیز با همین روادید وارد ایران شوند.

رضایی خاطرنشان کرد: مسوولان عراقی قول دادند تعداد زائران ایرانی در مراسم اربعین که بصورت هوایی یا زمینی اعزام می‌شوند افزایش داده شود و شرایط عبور و مرور را تسهیل کنند.

الکاظمی امروز ابتدا با سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و سپس با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد. // 114

بیشتر بخوانید:

اجرای موسیقی پرخاطره جهان اسلام در مراسم استقبال رئیسی از الکاظمی

رئیس جمهور خبر داد: لغو روادید بین ایران و عراق/ موافقت الکاظمی با افزایش شمار زائران ایرانی اربعین

کلیدواژه