شهریور 22, 1400 17:21 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 22:25 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ثبت رکورد هفتگی واکسیناسیون کرونا در کشور گفت: ایران در هفته گذشته رتبه دوم جهانی در واکسیناسیون را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «بهرام عین اللهی» بعد ازظهر سه شنبه در نشستی با حضور امیرسرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» و فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران در ستاد وزارت بهداشت گفت: ارتش در لحظات بحرانی و با اختصاص حدود سه هزار تخت بیمارستانی در مقابله با ویروس کرونا کمک‌های زیادی به مردم کرد.

وی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس در مقابل تهاجم دشمن، ارتش مردانه ایستاد و امروز در زمان صلح نیز در کنار مردم و برای التیام درها و آلام آنها حضور فعال دارد. 

عین اللهی با اشاره به اعلام آمادگی ارتش در بحران های مختلف از جمله بیماری کرونا خاطرنشان کرد: به لطف خدا بعد از انقلاب، ایران قدرتمندترین کشور منطقه در حوزه پزشکی بوده است، درحالیکه در ابتدای انقلاب و قبل از آن، برای کوچک ترین نیازهای درمانی، مردم ایران به خارج از کشور اعزام می شدند و پزشکان خارجی از جمله هندی و پاکستانی در کشور ما بودند اما امروز سرشار از نیروهای دانشمند و متدین هستیم و نیازی به اعزام بیماران به خارج از کشور نداریم و همه بیماری ها در داخل کشور، درمان می شود. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هفته گذشته رتبه دوم واکسیناسیون در هفته دنیا را به دست آوردیم، تصریح کرد: هفته گذشته بیشترین مقدار تزریق واکسن کرونا در دنیا با حدود شش میلیون دُز در هفته مربوط به آلمان بود و ایران که هفته قبل با فرانسه مقداری اختلاف داشت در روزهای اخیر از این کشور پیشی گرفته و با تزریق بیش از پنج میلیون دوز واکسن در هفته در جایگاه دوم قرار گرفته است.

وزیر بهداشت افزود: به رغم تحریم های ظالمانه، بخش پزشکی ایران دستاوردهای امیدوارکننده ای داشته و به یک قدرت بهداشتی در منطقه تبدیل شده است.

عین اللهی گفت: به اندازه کافی واکسن کرونا به کشور وارد شده است اما وزارت بهداشت برای واکسیناسیون سراسری برای تسریع مهار بیماری کرونا، به کمک نیاز دارد.

سرلشکر موسوی: ارتش کمک‌کننده و دستیار وزارت بهداشت است

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست با تاکید بر اینکه ارتش از روز اول ورود کرونا به کشور با تمام توان در خدمت وزارت بهداشت بوده است، گفت: ارتش هیچگاه مستقل عمل نکرده بلکه کمک کننده و دستیار وزارت بهداشت بوده است.

سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز هم با تمام قدرت برای مقابله با کرونا، پای کار است و هرکجا که نیاز به حضور ارتش باشد، با تمام قوت و قدرت حاضر می شویم و شاکر خداوند هستیم که این فرصت‌ها با توجه به توانایی های ارتش، ایجاد شده و یا می شود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت بیماری کرونا در حال حاضر رو به بهبود است و امیدواریم با سرعتی که واکسیناسیون در کشور گرفته، به زودی شاهد کاهش بیماری و کنترل آن در کشور باشیم. ارتش بر سر پیمانی که از روز اول بسته، وفادار است و در چارچوب سیاست‌های وزارت بهداشت هر کمکی نیاز باشد، آمادگی کامل داریم.

فرمانده کل ارتش افزود: از زمانی که واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در کشور آغاز شده، بخش های مختلف به کمک آمده اند و مراکز متعددی الان به صورت شبانه روزی این کار را انجام می دهند.

سرلشکر موسوی با اشاره به این که در تهران به زودی یک مرکز واکسیناسیون در پادگان 06 ارتش آغاز به کار می کند، خاطرنشان کرد: ارتش برای بیماران حاد تنفسی در هشت شهر از جمله خاش، زابل، زاهدان، اصفهان، کرمانشاه، قم و رشت بیمارستانهایی با سازه‌های مستحکم ایجاد کرده است و هر کجای دیگر که وزارت بهداشت نیاز داشته باشد آمادگی داریم ظرف یک هفته، این بیمارستان‌ها را راه اندازی کنیم.

117

 

کلیدواژه