شهریور 24, 1400 09:34 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1400 13:59 Asia/Tehran]
  • جلسه کمیته ویژه پیگیری پرونده شهادت سردار سلیمانی در وزارت امور خارجه

تهران - ایران پرس: جلسه کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین المللی پرونده شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌ های ذی‌ربط کشوری و لشگری در وزارت امور خارجه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه روز سه شنبه میزبان جلسه‌ كميته پیگیری‌های مربوط به پرونده شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان در وزارت امور خارجه بود. 

در این جلسه که با حضور نماینده خانواده مکرم شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی، مدیران و نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط قضایی، سیاسی، امنیتی، حقوقی و نظامی برگزار شد، مدعوین به بیان دیدگاه‌ ها و نظرات خود در خصوص پیگیری این پرونده پرداختند  و ضمن بیان گزارش از عملکرد دستگاه متبوع خود، آخرین تحولات و پیشرفت‌ ها در موضوع مورد نظر و ابعاد و آثار مختلف مسئله را بیان کردند.

وزیر امور خارجه ضمن تأکید بر لزوم پیشبرد اقدامات در حال اجرا، زنده نگاه داشتن یاد و خاطره‌ی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، قهرمان ملی و بین المللی مبارزه با تروریسم و همچنین نقش مقامات و دولت آمریکا در ارتکاب جنایت نابخشودنی ترور سردار سلیمانی اعلام کرد، تداوم پیگیری این پرونده و به عدالت سپردن تروريست هاي دولتي جزو سیاست‌های قطعي است. 

«حسین امیرعبداللهیان» تاکید کرد، وزارت امور خارجه با عزمی قاطع به وظیفه‌ی ذاتی خود در پیگیری حقوقي، سیاسی و بین‌ المللی این موضوع عمل خواهد کرد.

115

کلیدواژه