شهریور 24, 1400 13:47 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1400 13:59 Asia/Tehran]
  • آمادگی استانداری تهران برای پشتیبانی تزریق واکسن در ایام پایان هفته 

تهران - ایران پرس: استاندار تهران از آمادگی استانداری برای پشتیبانی تزریق واکسن در ایام پایان هفته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محسنی بندپی» استاندار تهران اعلام کرد، پایانه های حمل و‌نقل درون شهری و برون شهری بانک‌ها و پاساژها همچنان در زمره اصنافی بودند که کمترین میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی را شاهد هستیم و مکاتبه ای با این اصناف داشتیم که در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی برخورد می کنیم و البته قبل از اعمال قانون سعی در اقناع سازی این اصناف داریم. 

«محسنی بندپی» با اشاره به افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور افزود، در روند واکسیناسیون در استان تهران تحول خوبی شاهد بودیم و در مجموع تا دیروز شش میلیون و پانصد و بیست و پنج هزار نفر در استان واکسینه شدند و به تنهایی دیروز 260 هزار نفر در استان واکسینه شدند و شاهد جهش خوبی در واکسیناسیون استان بودیم.

 استاندار تهران خاطرنشان کرد، جمعیت سالمند استان تهران بالا است و از طرفی شاهد تراکم بالای جمعیت در این استان هستیم و سهمیه واکسن استان تهران قاعدتا باید افزایش پیدا کند؛ در هفته گذشته شاهد روند کاهشی مراجعین سرپایی بستری و فوتی ها در استان تهران بودیم. 

«محسنی بندپی» درباره بازگشایی مدارس نیز گفت، در خصوص این موضوع تابع تصمیمات ستاد ملی هستیم و تمامی تمهیدات در این خصوص اندیشیده شده است. 

استاندار تهران افزود، استانداری آمادگی کامل دارد تا نسبت به تامین لجستیک و پرداخت هزینه‌های عوامل واکسیناسیون حتی در روزهای پنجشنبه و جمعه برای افزایش ساعات واکسیناسیون در سطح شهر و استان تهران اقدام کند.

«محسنی بندپی» همچنین گفت، در خصوص برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در تهران مقرر شد در این خصوص در ستاد ملی استان‌ تهران در هفته آینده تصمیم گیری کنیم.

115

کلیدواژه