شهریور 24, 1400 20:57 Asia/Tehran [Updated: شهریور 25, 1400 00:43 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از اجرای ۳ هزار و ۲۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نشست اعلام برنامه‌های گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس امروز چهارشنبه با حضور سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت و اصحاب رسانه در سالن قصر شیرین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

سردار کارگر در این نشست با اعلام برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: ۳ هزار و ۲۰۰ برنامه از سوی ستادها در سراسر کشور به مناسبت دفاع مقدس اجرا می‌شود که از سوی ۴۷۷ ستاد برگزار می‌شود. در این میان سهم ستادهای نیروهای مسلح ۱۸ ستاد، وزارت خانه‌ها و سازمان‌های کشوری ۲۸ ستاد، ستادهای استانی ۳۱ ستاد و ستادهای شهرستانی هم ۴۰۰ ستاد برنامه‌های دفاع مقدس است.

وی افزود در هفته دفاع مقدس شاهد برگزاری ۷۰ برنامه رونمایی کتاب شامل ۴۵۱ عنوان، برگزاری بیش از ۲۰۰ همایش، نثار گل و عطرافشانی بیش از ۱۹ هزار گلزار شهدا و برگزاری ۸۹۷ مراسم تکریم و تجلیل از خانواده شهدا ایثارگران و فعالین حوزه دفاع مقدس خواهیم بود.

این مقام مسئول با اعلام اینکه در مراسم تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس رییس جمهور حاضر خواهند بود از برگزاری بیش از ۱۴۵ یادواره شهدا و ۱۰۱ مراسم شب شعر و خاطره، ۲۷ اجرای تئاتر خیابانی، ۳۲۱ مسابقه فرهنگی، هنری و ورزشی، ۴۴۲ مورد برنامه‌سازی و تولید محتوا در فضای مجازی و اجرای ۵۱ جشنواره با موضوعات مختلف خبر داد. ضمن اینکه در این مراسم نمایشگاه ملی «در لباس سربازی» با محوریت نقش رهبر انقلاب در دفاع مقدس افتتاح خواهد شد.

سردار کارگر با اشاره به برنامه‌های هنری این هفته گفت: رونمایی از اثر فاخر و ملی کتاب «پسر تفتان»، ضبط مراحل نهایی پوئم سمفونی اروند، مرحله استانی پنجمین جشنواره ملی فانوس، مرحله استانی چهارمین جشنواره ملی ترنم فتح، مرحله استانی دومین جشنواره ملی تئاتر سنگر و تولید مستند فرزندان روح‌الله، نقاشی چهره شهید به همراه زندگی‌نامه انجام خواهد شد. همچنین مجموعه مستندهای «روایت معیار» دفاع مقدس با مشارکت سازمان صداوسیما و مجموعه مستند انیمیشن عملیات‌های دفاع مقدس با مشارکت صداوسیما در حال تولید است.

کارگر از مجازی شدن پانزدهمین نشست تخصصی خاطره نگاری دفاع مقدس خبر داد و اعلام کرد: نشست تخصصی نقد کتاب «از خاک تا افلاک» اشعار برگزیده بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس، نشست تخصصی نقد کتاب یوسف، مراسم شب شعر شاعران رزمنده روحانی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت، رونمایی از کتاب شهدای روحانی ترور و نشست تخصصی شاعران و مداحان روحانی با موضوع دفاع مقدس از دیگر فعالیت‌هایی است که برنامه‌ریزی آن انجام شده است.

تجلیل از خانواده شهدای سلامت، طرح سلاله‌ها برای دانش آموزان مدارس با محوریت آشنایی دانش آموزان با سیره شهدا، تجلیل از همسران فرماندهان دوران دفاع مقدس، تجلیل از عوامل طرح بانوان طلایه داران شفا، تجلیل از پیشکسوتان اداره بهداشت ارتش و کادر درمان مبارزه با کرونا هم از دیگر برنامه‌هایی بود که سردار کارگر آن را اعلام کرد. // 114

کلیدواژه