شهریور 26, 1400 12:17 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1400 23:12 Asia/Tehran]
  • رایزنی‌های امیرعبداللهیان در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در تاجیکستان، همتایان روس و هندی خود دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» روز جمعه در دیدار با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه ضمن تاکید بر توسعه روابط همه جانبه با مسکو، ضرورت همفکری دو کشور در مورد مسائل منطقه ای و بویژه افغانستان را یادآور شد.

امیرعبداللهیان با اشاره به وضعیت پیچیده کنونی افغانستان، این وضعیت را حاصل خروج غیرمسئولانه و مفتضحانه آمریکا از این کشور خوانده و مسئولیت وضعیت کنونی را بر عهده دولت آمریکا دانست.

لاورف نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب امیرعبداللهیان، از وزیر امور خارجه کشورمان جهت سفر به مسکو و تداوم رایزنی ها دعوت بعمل آورد.

حسین امیرعبداللهیان همچنین با «سابرامانیام جایشانکار» وزیر امور خارجه هند در آستانه برگزاری اجلاس شانگهای درتاجیکستان دیدار و گفت وگو کرد. 

بیست و یکمین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان با هدف تقویت همکاری میان اعضای این سازمان با حضور «سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری ایران در حال برگزاری است.

117

بیشتر بخوانید:

دیدار وزرای خارجه ایران و چین در پایتخت تاجیکستان/ حمایت پکن از عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای

کلیدواژه