شهریور 26, 1400 21:46 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1400 23:12 Asia/Tehran]
  • توسعه همکاری‌های قضایی، محور دیدار وزیر دادگستری با مقامات قضایی تاجیکستان

وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران و وزیر عدلیه تاجیکستان طی نشستی در شهر دوشنبه ضمن ارزیابی روابط دو کشور در زمینه همکاری‌های قضایی و حقوقی بر لزوم توسعه همکاری‌ها در زمینه های مورد علاقه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در دیدار روز جمعه «امین حسین رحیمی» وزیر دادگستری با «مظفر عشوریان» وزیر عدلیه جمهوری تاجیکستان درباره فعال سازی موافقت نامه‌های موجود و تدوین برنامه‌ای برای تداوم‌ گفت وگوها با هدف توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ها در حوزه‌های مرتبط تبادل نظر شد.

همچنین وزیر دادگستری کشورمان با «یوسف رحمان» دادستان کل جمهوری تاجیکستان ملاقات کرد.  

در این دیدار، طرفین ضمن تبادل نظر درخصوص همکاری‌های قضایی و حقوقی بین دو کشور با توجه به اشتراک‌های فراوان بین ایران و تاجیکستان، بر لزوم توسعه همکاری‌ها در این زمینه تأکید کردند.  

طرفین با توجه به شرایط کنونی، بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه در مقابله با تروریسم تأکید کردند.  

قرار است موافقتنامه انتقال محکومان به حبس فردا (شنبه) در جلسه ملاقات روسای جمهور دو کشور توسط وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران و دادستان کل جمهوری تاجیکستان به امضا برسد.

وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهوری را در سفر به دوشنبه برای شرکت در بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای همراهی می‌کند.

بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای امروز (جمعه) با حضور سران 12 کشور عضو و ناظر از جمله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه برگزار شد.

در این اجلاس سران ایران، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، بلاروس، پاکستان، ترکمنستان و ازبکستان حضور دارند و روسای جمهوری روسیه، چین، هند و مغولستان نیز به صورت آنلاین در این نشست شرکت کرده‌اند.

117

 

کلیدواژه