شهریور 29, 1400 08:33 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1400 22:22 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: نمایشگاه راهبردی خودکفایی و الحاق تجهیزات چک و خنثی سازی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران افتتاح شد.  

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای راهبردی و رونمایی از تجهیزات حوزه چک و خنثی‌سازی بمب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران برگزار شد. 

در این مراسم از جدیدترین دستاوردهای خود در حوزه کشف، چک و خنثی سازی بمب و مواد منفجره در محل فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد.

تجهیزات این نمایشگاه همگی بومی سازی شده اند و قرار است به نیروهای زیرمجموعه و مرتبط در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارسال شوند.

براساس اعلام مسئولان این نمایشگاه، در گام نخست، 35 جمیل با تجهیزات کامل قرار است به نیروهای مرتبط در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واگذار شود.

ربات غواص یونس با ماموریت رصد و شناسایی سطح زیرین کشتی‌ها و دکل‌های نفتی، راکت چک و بازرسی با کاربرد بازرسی بدنی، متلاشی کننده بمب و تله انفجاری رعد 1 با قابلیت متلاشی کردن بسته‌های انفجاری، آشکار ساز مواد منفجره نسل 1 و 2 با قابلیت آنالیز میدانی مواد منفجره و مخدر و انواع ربات‌های کشف و خنثی سازی بمب و مواد منفجره از جمله دستاوردهایی است که امروز در این نمایشگاه رونمایی شده است. 

115

کلیدواژه