شهریور 31, 1400 13:10 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1400 16:00 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: نشست مشترک توسعه و همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و هند با حضور مسئولان اتاق بازرگانی دو کشور و متولیان حوزه صادرات و واردات ایران در حوزه های ریلی و ترخیص در سالن خلیج فارس هتل اسپیناس تهران برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ایران پرس، حاضران در نشست مشترک توسعه و همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و هند در سالن خلیج فارس هتل اسپیناس تهران درباره راهکارهای ارتقا و توسعه تجارت ایران و هند نظرات خود را ابراز کردند.

«سینا سنجری» مدیرعامل موسسه بین المللی پژوهش های صنعتی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایران پرس درباره این نشست گفت، با برگزاری نشست های اینچنینی می توان راهکارهای توسعه و تجارت را نه تنها با هند بلکه با سایر کشورها ارتقا داد.

مدیر عامل موسسه بین المللی پژوهش های صنعتی ایران افزود، البته نهادهای متولی در امر تجارت باید با بخش خصوصی همکاری کنند تا بتوان سطح صادرات ایران را به سایر کشورها ارتقا داد.

«سینا سنجری» گفت، در این نشست راهکارهای رفع مشکلات بانکی، ارزی بررسی شد تا تجار ایرانی بهتر بتوانند با طرف هندی مراوده اقتصادی داشته باشند.

مدیرعامل موسسه بین المللی پژوهش های صنعتی ایران افزود، در این نشست همچنین صادرکنندگان در بخش خصوصی ایران ایده های خوبی برای افزایش صادرات ارائه کردند که با استقبال مقامات دولتی روبرو شد.

اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند با همکاری و مشارکت موسسه بین المللی پژوهش های صنعتی و تجاری ایران، این نشست را برگزار کرد.

115

کلیدواژه