مهر 03, 1400 08:08 Asia/Tehran [Updated: آبان 03, 1400 18:21 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: زنگ آغاز سال تحصیلی 1401 - 1400 با حضور رئیس جمهوری در مدرسه‌ای در شهرری برای 16 میلیون دانش‌آموز به صدا درآمد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سال تحصیلی جدید مدارس کشور صبح امروز (شنبه) به طور رسمی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با نواخته شدن زنگ مدرسه فولادفر صالح آباد توسط فرزند شهید هادی نریمانی در حضور «سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهور، آغاز شد.

«غلامحسین اسماعیلی» رئیس دفتر رئیس جمهوری، «علیرضا کاظمی» سرپرست وزارت‌آموزش و پرورش در این مراسم حضور دارند.

تعدادی از اعضای هیات دولت هم امروز در مدارس مختلف نخستین روز سال تحصیلی را در میان دانش آموزان بودند.

آیین آغاز سال تحصیلی هنرستان‌های هنرهای زیبا در هنرستان دخترانه موسیقی تهران صبح امروز (شنبه) با حضور «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، زنگ آغاز تحصیل هنرجویان این هنرستان را به صورت نمادین نواخت و از 12 برگزیده کنکور سراسری 1400 که در این آزمون به رتبه‌های زیر 100 دست یافتند، تقدیر کرد.

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز امروز و همزمان با آغاز سال تحصیلی در دبیرستان فرزانگان 2 حضور یافت.

جشن شکوفه ها و غنچه ها روز پنجشنبه اول مهرماه به صورت نمادین با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تعدادی از مدارس کشور با حضور پیش دبستانی ها و کلاس اولی ها با هدف آشنایی با فضای آموزشی و معلمان برگزار شد.

طبق گزارش دریافتی تا 30 شهریورماه، مجموع ثبت نام در دوره ابتدایی هشت میلیون و 504 هزار و 815 نفر، مجموع ثبت نام در دوره متوسطه اول سه میلیون و 396 هزار و 573 نفر و مجموع ثبت نام در دوره متوسطه دوم دو میلیون و 467 هزار و 711 نفر است و جمع کل ثبت نام به 14 میلیون و 369 هزار و 99 نفر رسیده است.

براساس اعلام آموزش و پرورش با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی،آموزش در مدارس کشور فعلا به صورت مجازی برگزار می شود تا بتدریج با بهتر شرایط بیماری در کشور و تکمیل فرایند واکسیناسیون عمومی، شرایط آموزش حضوری در مدارس و مراکز آموزشی فراهم شود.

براساس اولویت های تعیین شده، از امروز و با آغاز رسمی سال تحصیلی جدید، دانش آموزان مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری در کشور، دانش آموزان هنرستانی برای درس های مهارتی و دانش آموزان پایه اول ابتدایی، آموزش را به صورت حضوری آغاز می کنند.

117

بیشتر بخوانید:

سال تحصیلی غنچه‌ها و شکوفه‌ها آغاز شد

آغاز زنگ مهر در مدارس کشور

کلیدواژه