مهر 05, 1400 10:33 Asia/Tehran [Updated: آبان 03, 1400 18:21 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تهران در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جاماندگان اربعین حسینی (ع) صبح امروز (دوشنبه) پیاده روی خود را از میدان امام حسین(ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) که 17 کیلومتری است، طی خواهند کرد.

در مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران، عاشقان اباعبدالله الحسین به طور خودجوش از نقاط مختلف تهران تا حرم مطهر عبدالعظیم پیاده‌روی می‌کنند.

در مسیرهای منتهی به حرم مطهر عبدالعظیم حسنی عاشقان مکتب حسین با در دست داشتن پرچم‌های یا اباعبدالله و یا حسین به یاد مسیر نجف تا کربلا در حرکت هستند.

استقرار تیم های مختلف شهرداری، اورژانس، آتش نشانی، سپاه و پلیس برای برگزاری هرچه بهتر در مسیر مزبور  و سایر مسیرهای منتهی به جنوب پایتخت تعبیه شده تا ضمن تسهیل در عبور و مرور شهروندان نیز خدمات لازم را به عزاداران حسینی ارائه دهند.

همچنین یکی از نکات مهم در مراسم اربعین امسال با توجه به شیوع کرونا، این است که در ایستگاه های صلواتی از طریق عزاداران پک‌های بهداشتی، ماسک و برخی نذورات بین شهروندان توزیع می‌شود.

همچنین عکاسان و خبرنگاران مختلف رسانه های داخلی و خارجی از ساعت‌های اولیه صبح در مسیرهای منتهی به حرم عبدالعظیم حسنی(ع) حضور دارند تا بتوانند زوایا و اخبار این آیین را در پایتخت به تصویر کشیده و به گوش جهانیان انتقال دهند.

امروز (دوشنبه) 20 صفر 1443 هجری قمری (5 مهر 1400)، اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع)  امام سوم شیعیان جهان و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است و زائران  در این روز برای حضور در مراسم اربعین حسینی (ع) وارد شهر کربلا در جنوب عراق می‌شوند.

117

بیشتر بخوانید:

یاد شهید سلیمانی همراه زائران اربعین حسینی (ع)

کلیدواژه