مهر 05, 1400 10:40 Asia/Tehran [Updated: آبان 03, 1400 18:21 Asia/Tehran]

ساری- ایران پرس: آیین تشییع پیکر علامه حسن زاده آملی همزمان با اربعین حسینی (ع) در شهر آمل با حضور پرشور مردم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جمعیت چند هزار نفری شرکت کننده در مراسم تشییع پیکر مطهر علامه حسن زاده آملی از نخستین ساعات صبح امروز (دوشنبه) در میدان 17 شهریور حضور یافتند.‌

در ابتدای این مراسم پیام جمعی از شخصیت های ملی و استانی در پی ارتحال  این عالم ربانی قرائت و مراسم نوحه خوانی و عزاداری برگزار شد.  

پیکر مطهر علامه حسن زاده آملی برای خاکسپاری به روستای زادگاهش «ایرا» در لاریجان منتقل خواهد شد.

دیشب (یکشنبه) نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با حضور در کنار پیکر آیت‌الله حسن‌زاده آملی در تهران، ضمن قرائت نماز و فاتحه با آن عالم ربّانی و سالک توحیدی وداع کردند.

علامه آیت‌الله حسن حسن‌زاده آملی به لحاظ تسلط به علوم مختلف در بین علمای معاصر بی نظیر و به همین جهت ملقب به علامه ذوفنون بود.

این فیلسوف بزرگ ایرانی ،علاوه بر تدریس 14 دوره شرح منظومه، چهار دوره اشارات، یک دوره اسفار اربعه و چهار دوره شرح فصوص قیصری حدود 17 سال دروس ریاضیات، هیات، وقت و قبله را درس داد که کتاب دروس «معرفة الوقت و القبلة» محصول آن درس‌هاست.

علامه حسن زاده آملی، کتاب‌هایی چون نهج‌البلاغه، اسفار اربعه، کشف المراد، کلیله و دمنه و گلستان سعدی را تصحیح کرده و دیوان اشعاری نیز به چاپ رساند.

علامه حسن زاده آملی روز شنبه سوم مهر در سن 93 سالگی دیده از جهان فروبست.

117

بیشتر بخوانید:

تصویری از محل تدفین پیکر علامه حسن زاده آملی

رهبر انقلاب بر پیکر علامه حسن‌زاده آملی نماز اقامه می‌کنند

کلیدواژه