مهر 10, 1400 09:17 Asia/Tehran [Updated: مهر 12, 1400 14:25 Asia/Tehran]

خوزستان- ایران پرس: رئيس جدید رسانه ملی در نخستین سفر كاری خود صبح امروز (شنبه) برای ادای احترام به نوجوان فداكار شهيد علی لندی به خوزستان سفر كرد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دکتر پیمان جبلی در بدو ورود به خوزستان، در گفتگویی تاکید کرد: استان خوزستان مصداق هویت ملی ما است، چرا که ما به ویژه در دوران دفاع مقدس، ایرانی بودنمان را در این خطه از ایران معنا کردیم و بیشتر خانواده شهدا، شهیدشان در دوران دفاع مقدس در این منطقه شهید شده‌اند.

وی افزود: خوزستان خاک شهدای ما و سرزمین مقدسی است که در دوران دفاع مقدس و پس از آن، هویت ما به‌خاطر دفاع از امنیت و تمامیت ارضی کشور، به آن گره خورده است و وفاداری این استان به نظام و انقلاب روشن است.

رئیس سازمان صداوسیما درباره قابلیت‌های استان خوزستان تأکید کرد: خوزستان منبع ثروت، ظرفیت، قابلیت و توانمندی‌های متعددی است، اما متاسفانه در طول دوره‌های مختلف به درستی از این ظرفیت‌ها برای استان بهره‌برداری نشده و مفهوم عدالت برای این سرزمین افتخار آفرین محقق نشده است.

وی با بیان اینکه توجه به خوزستان سرفصل عدالت‌گستری است، گفت: اولین سفر را به این استان انتخاب کردیم تا هم عرض ادبی به شهدای این استان باشد و هم بر نقش رسانه بر حل مشکلات مردم که گاهی مزمن شده‌اند، تأکید کنیم؛ چرا که رسانه ملی اجازه نمی‌دهد مشکلات مردم بر زمین بماند.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار درباره بازگشت عادل فردوسی پور به رسانه ملی گفت که وی می‌تواند دوباره در قاب رسانه ملی فعالیت کند و هیچ منعی ندارد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان

دیدار دکتر جبلی با حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز

 

رئیس رسانه ملی در اولین برنامه دیدار سفرش به استان خوزستان، با حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز ملاقات کرد.

دکتر جبلی در این دیدار گفت: جایگاه صداوسیما به لحاظ قدرت جریان‌سازی و فضاسازی بی‌مثل و مانند است و این قدرت باید برای حل مشکل مردم به کار گرفته شود.

وی افزود: شعار ما در دوره جدید فعالیت رسانه ملی این است که اجازه نمی‌دهیم مشکل مردم بر زمین بماند و تا به نتیجه رساندن حل مشکلات، پیگیر آن خواهیم بود.

رئیس رسانه ملی خاطرنشان کرد: برخورد شما به عنوان امام جمعه اهواز و مسئول جمهوری اسلامی ایران با مسائل جامعه و مخلصانه عمل کردن‌تان در حل این مسائل را مردم با چشم خود می بینند و مسئولیت رسانه ملی است که این شیوه رفتاری و الگو را ترویج کند و بشناساند.

شهید علی لندی به اندازه کل رسانه ملی فرهنگ سازی کرد/ دیگر بهانه ایی برای کار نکردن نیست

رئیس سازمان صدا و سیما همچنین در جریان سفر به خوزستان و نشست با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اهواز گفت: شهید علی لندی، نوجوان فداکار ایذه ای به اندازه کل رسانه ملی در جامعه توانست فرهنگ سازی کرد.

پیمان جبلی خاطرنشان کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، صداوسیما باید قرارگاه باشد که بتوان به صورت عملیاتی تمام مسائل را با کلیه ظرفیتها و امکانات شناسایی کند و با هم فکری و هم افزایی بتواند یک کار بزرگ را انجام دهد، طبیعی است که انتظاراتی که از صداوسیما هست با این امکانات، انتظار زیادی است.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه سند دقیق ما برای کار در صداوسیما، حکم مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: یک نفر میشود فرهنگ ساز مثل علی لندی که میتواند به اندازه کل صدا و سیما فرهنگ سازی کند. وظیفه اصلی صداوسیما آرامش بخشیدن به جامعه و همچنین دمیدن روح نشاط است.

جبلی گفت: آمدن به خوزستان در اولین روز رسمی کاری بنده بدون هر حرفی و کلامی خودش یک کلام دارد. ما اگر توانستیم یکی از مسائل و مشکلات خوزستان را از طریق رسانه حل کنیم میتوانیم کارهای بسیار بزرگی را انجام دهیم.

وی افزود: شعار ما، هویت محوری و عدالت گستری است، ظرفیتهای موجود در کشور باید دیده بشود و شناخته شود. ارتباطات مستمر میتواند ظرفیتها را به ما نشان دهد چرا که صداوسیما باید نقش شتاب دهنده و تسریع در کارها را ایفا کند.

جبلی ادامه داد: هم سویی و هم راستایی تمام قوای سه گانه در اوج خود قرار دارد و حالا دیگر بهانه ایی برای کار نکردن نیست.

رئیس سازمان صدا و سیما اظهار کرد: امیدواریم صداوسیمای مرکز خوزستان یک ستاد و قرارگاه اصلی برای پیگیری و حل مشکلات استان شود.

تصویری از قرآن اهدایی رهبر انقلاب به خانواده شهید لندی

 

رئیس رسانه ملی عصر شنبه نیز به دیدار خانواده شهید علی لندی در ایذه رفت و قران اهدایی رهبر معظم انقلاب را به خانواده این نوجوان فداکار اهدا کرد.

جبلی خطاب به خانواده علی گفت: شهید لندی نماینده یک جریان فرهنگی بین نوجوانان کشور است.

بازدید رییس رسانه ملی از مناطق محروم حاشیه اهواز

رییس رسانه ملی در سفر به خوزستان، برای بازدید به مناطق محروم حاشیه شهر اهواز نیز رفت.

پیمان جبلی به منطقه محروم کوی طاهر در حاشیه شهر اهواز رفت و از نزدیک مشکلات مردم این منطقه را بررسی کرد.

ساکنان منطقه محروم کوی طاهر از رییس رسانه ملی خواستند، صداوسیما به عنوان رسانه‌ای مردمی صدای محرومیت این منطقه را برای حل مشکلات زیر ساختی آن به گوش مسئولان برساند.

کلیدواژه