مهر 17, 1400 20:04 Asia/Tehran [Updated: آبان 18, 1400 22:18 Asia/Tehran]
  • بیانیه دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پی حمله تروریستی داعش در مسجد سیدآباد قندوز افغانستان

دکتر ولایتی، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه ای حمله تروریستی به مسجد سیدآباد قندوز افغانستان را محکوم کرد.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ایران پرس، دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه‌ای، اقدام تروریستی داعش در مسجد سیدآباد قندوز واقع در شمال افغانستان را به شدت محکوم کرد و قتل عام نمازگزاران بی گناه را به ملت بزرگ آن کشور و جهان اسلام تسلیت گفت. 

علی اکبر ولایتی، دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در این بیانیه تاکید کرد: بدون تردید آمریکای جنایتکار که امروز مجبور به خروج ذلت بار از افغانستان شده با حمایت از گروه های تروریستی و انجام چنین توطئه‌های شیطانی عملاً می خواهد به مردم مظلوم آن کشور القاء کند که بر عکس آنچه آمریکا و اذنابش در منطقه تبلیغ می کنند، حضور غیر قانونی و اشغالگرانه این کشور در دیگر ممالک جهان موجب سلب امنیت و تقویت تروریسم در آنها خواهد شد. 

دکتر ولایتی تصریح کرد: ملت مسلمان و هوشمند افغانستان خود پاسخ این جنایتها را به این گروه مزدور شیطان صفت خواهد داد همانطور که دیگر ملل مسلمان و مبارز فعال جبهه مقاومت در سوریه، عراق و یمن این اقدام را انجام داده اند. 

در این بیانیه آمده است ماموریت اصلی این گروه که نام خود را مسلمان گذاشته اند ولی عامل بیگانه هستند با طراحی اربابانشان، تخریب وجهه نورانی اسلام است.

ولایتی تاکید کرد: آدم کشی کورکورانه و قتل سفاکانه انسان ها در هیچ یک از ادیان الهی مورد تایید نیست بلکه همواره محکوم بوده است.

وی تصریح کرد: جرم ملت مسلمان افغانستان و سایر ملل مسلمان و آزاده دنیا از دید این جانیان، پایبندی آنان به اصول و مبانی اسلامی و انسانی است و بدون تردید با حذف این گروه های مزدور و جانی، انشاالله ملل اسلامی به سوی تعالی و تشکیل یک جامعه رشد یافته و الگو برای پیروان سایر ادیان خواهند بود.

حمله‌ انتحاری در مسجد سیدآباد ظهر روز جمعه هنگام ادای نماز جمعه انجام گرفت.

مسئولیت این حمله را داعش بر عهده گرفته و اعلام کرد که مسجد مرکزی شیعیان را هدف قرار داده است.

منابع بهداشتی در ولایت قندوز امروز شنبه اعلام کردند که شمار تلفات حمله‌ انتحاری روز جمعه بر مسجد سیدآباد در مرکز این ولایت، به بیش از ۱۵۰ شهید و حدود ۲۰۰ زخمی افزایش یافته است.// 114

بیشتر بخوانید:

پیام رهبر انقلاب در پی حادثه مصیبت‌بار انفجار در مسجدی در استان قندوز افغانستان

سازمان ملل حمله تروریستی به مسجد شیعیان افغانستان را محکوم کرد

داعش مسئولیت حمله به مسجد شیعیان در افغانستان را به عهده گرفت

تصاویر دلخراش از انفجار ظهر جمعه افغانستان

 ایران حمله تروریستی در قندوز افغانستان را محکوم کرد

کلیدواژه