مهر 18, 1400 11:14 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز مجلس، جنایت بی‌رحمانه تروریست‌ های تکفیری در افغانستان را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف در صحن علنی روز یکشنبه مجلس افزود، مسئولان کشور افغانستان موظف به تامین امنیت  مردم آن کشور هستند و باید علاوه بر مجازات عاملان و بانیان این حادثه تأسف بار تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار این گونه حوادث اتخاذ کنند.
وی با ابراز تأسف از شهادت تعداد زیادی از مردم بی‌دفاع و بی‌گناه افغانستان در مسجد سیدآباد شهر قندوز  تصریح کرد، فتنه‌انگیزی‌های مذهبی و قومی، پروژه‌ی امنیتی جدید دشمنان مردم افغانستان است که به دست گروه‌های تروریستی با  حمایت آمریکایی‌ها به انجام می‌رسد.
قالیباف تاکید کرد سران کشورهای اسلامی باید هوشیارانه با تاکید بر اتحاد ملل مسلمان مانع از تداوم فعالیت گروه‌های تکفیری شوند و اتحاد و امنیت را در سراسر منطقه تامین کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به دو زلزله اخیر در منطقه‌ بازفت کوهرنگ در استان چهار محال و بختیاری و اندیکا در استان خوزستان تاکید کرد دولت ملکف است با توجه به فرا رسیدن فصل سرما تمامی مایحتاج ضروری مردم را تامین کند.
رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز همچنین گفت: دولت و مجلس مصمم بر ثبات قیمت کالاهای اساسی هستند و معیشت مردم در اولویت  کار آنهاست.

محمد باقر قالیباف در صحن علنی مجلس تاکید کرد انجام واکسیناسیون همگانی در حل مسائل کرونا، سلامت و نجات جان  مردم ،  اتفاق خوبی است و تا پایان واکسیناسیون همگانی، اعتبارات لازم پیش‌بینی شده است. وی تصریح کرد،  تولید واکسن کرونای داخلی و خرید از خارج  در دستور کار مجلس قرار دارد. 

وی ابراز امیدواری کرد با اصلاح ساختار بودجه سال 1401 و برنامه‌ریزی  برای رشد اقتصادی   گام‌های اساسی‌ در حل مشکلات کشور برداشته شود.

محمدباقر قالیباف همچنین درباره صحن غیر علنی صبح مجلس گفت: در این جلسه در راستای بودجه مسائل بودجه‌ای ۱۴۰۰ و لایحه بودجه ۱۴۰۱ مباحثی مطرح شد و نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مطالبی را مطرح کردند و همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی را به نمایندگان ارائه کرد.

112

 بیشتر بخوانید:

افزایش شمار شهدای حمله تروریستی ولایت قندوز افغانستان

کلیدواژه