مهر 21, 1400 13:26 Asia/Tehran [Updated: مهر 21, 1400 16:15 Asia/Tehran]

سمنان- ایران پرس: سامانه‌های پدافندی صیاد نیروی هوافضا سپاه و تلاش نیروی پدافند هوایی ارتش با موفقیت اهداف واگذار شده توسط شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور را در ارتفاع متوسط منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از قرارگاه رسانه‌ای رزمایش، در این مرحله از رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت1400، سامانه‌های صیاد نیروی هوافضای سپاه و تلاش نیروی پدافند هوایی ارتش در محیط جنگ الکترونیک موفق به رهگیری و انهدام اهداف متخاصم در ارتفاع متوسط شدند.
امیر سرتیپ قادر رحیم‌زاده فرمانده قرارگاه پدافند هوایی کشور با اعلام این خبر گفت: اهداف متخاصم که توسط شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور در منطقه رزمایش کشف می‌شود با استفاده از مراکز فرماندهی و کنترل به سامانه‌های پدافندی متناسب با هدف واگذار می‌شود.

سامانه صیاد


وی گفت: قابلیت کنترل سامانه‌های موشکی، رادارهای مراقبتی، کنترلی، جنگالی و ... برای مدیریت صحنه نبرد، اقدامی جدید و اساسی است که برای شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور بسیار حائز اهمیت است.
فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی کشور، اظهار داشت: مدیریت صحنه نبرد با استفاده از هوشمندسازی کلیه سامانه‌های پدافندی و همچنین بهره‌گیری از سامانه‌های راداری اکتیو و پسیو و همچنین دفاع مستحکم در برابر حملات و تهدیدات هوایی دورایستا از جمله ویژگی‌های رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 1400 است.

بیشتر بخوانید:

رادار قدس عملیاتی شد+ ویدیو

جانشین نهاجا: رزمایش مدافعان آسمان ولایت آزمون واقعی برای نیروی هوایی ارتش است

گزارش فرمانده قرارگاه پدافند هوایی درباره مرحله نخست رزمایش مدافعان آسمان ولایت 1400 | پخش زنده از ایران پرس

رزمایش مدافعان آسمان ولایت 1400، نمایش قدرت بازدارندگی ایران

نیمی از آسمان کشور در گستره رزمایش مدافعان آسمان ولایت 

کلیدواژه