مهر 21, 1400 17:58 Asia/Tehran [Updated: مهر 21, 1400 18:58 Asia/Tehran]
  • گسترش همکاری های دوجانبه؛ محور دیدار سرلشکر باقری و عمران‌خان

ایران پرس:رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر پاکستان، بر لزوم تحکیم روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف از جمله امنیت مرزی و همکاری‌های دفاعی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس،سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دیدار عمران‌خان نخست وزیر پاکستان با اشاره به رایزنی‌های مهم امروز خود با فرمانده ارتش و رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان، تقویت همکاری‌های نزدیک میان دو همسایه که طی سال‌های اخیر شاهد پیشرفت قابل توجهی در روابط از جمله در امنیت مرزی بوده‌اند، را ضروری دانست. 

عمران‌خان نیز در این نشست، بر تعهد دولت پاکستان برای تعمیق روابط با ایران به ویژه در بخش‌های مرزی، اقتصادی، نظامی و امنیتی تاکید کرد.

نخست وزیر پاکستان تاکید کرد که بحران افغانستان هرگز راهکار نظامی نداشته و باید با مشارکت تمامی گروه‌های داخلی این کشور یک دولت فراگیر تشکیل شود.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در صدر یک هیات عالی رتبه نظامی به منظور توسعه همکاری مشترک با پاکستان شامگاه سه‌شنبه به وقت محلی وارد «اسلام‌آباد» پایتخت این کشور شد.

در دیدارهای جداگانه امروز سردار باقری با ژنرال باجوا، فرمانده ارتش و ژنرال ندیم رضا، رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان طرفین توسعه همکاری‌ها و مناسبات دفاعی تهران و اسلام‌آباد، گسترش همکاری مشترک مرزی، مبارزه با تروریسم و بررسی تحولات منطقه‌ای و جهان اسلام را بررسی کردند.

بیشتر بخوانید:

دیدار سرلشکر باقری با فرمانده ارتش پاکستان 

دیدار اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران با رئیس مجلس ملی پاکستان 

سفر سرلشکر باقری به پاکستان

کلیدواژه