مهر 22, 1400 09:04 Asia/Tehran [Updated: مهر 22, 1400 09:16 Asia/Tehran]

شیراز- ایران پرس: رئیس جمهور در آغاز سفر استانی خود به فارس تاکید کرد: رفع مشکلات ناشی از خشکسالی و بیکاری در دستور کار دولت قرار دارد و این دولت در فعال‌سازی ظرفیت‌های استان جدیت دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید ابراهیم رییسی پنجشنبه پس از استقبال رسمی توسط مسئولان استانی در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز گفت:‌ سفرهای استانی دولت سیزدهم با برنامه‌ریزی قبلی برای رفع مشکلات استان‌ها و باز شدن گره‌هایی که مردم عزیز ما را رنج می‌دهد،‌ صورت می‌گیرد.

پیش بینی ۱۰۰ طرح برای حل مسائل استان فارس

رئیس جمهوری گفت:  قبل از سفر دولت به استان فارس، هیاتی به منظور بررسی مشکلات استان اعزام شد و مشکلات بررسی شد و پس از آن در جلسه ای در تهران،‌ پیشنهادهایی از جمله قریب ۱۰۰ طرح برای مسائل استان فارس مطرح شد.

رییسی ابراز امیدواری کرد که پس از سفر استانی هیات دولت، گام‌هایی که توسط مدیران پرتلاش استان از جمله استاندار فارس با راهنمایی نماینده ولی فقیه در استان برداشته می‌شود، به افزایش اعتماد مردم، رفع مشکلات و به ویژه حل مسائل جوانان عزیز منجر شود.

رئیس جمهوری با اشاره به مشکلات استان فارس ناشی از خشکسالی و کم آبی گفت:‌ مشکل خشکسالی هم مردم استان را رنج می‌دهد و هم از رنج‌های دولت است که به میزانی که امکان داشته باشد،‌به دنبال رفع این مشکل هستیم.

دولت در فعال‌سازی ظرفیت‌های فارس جدیت دارد

رییسی، استان فارس را استانی سرشار از ظرفیت‌های فراوان و قطب کشاورزی و صنعت خواند و گفت:‌ این استان هم معادن بسیاری دارد و هم محور بسیاری از خدمات است و در حوزه بازرگانی و تجارت می‌تواند نقش زیادی ایفا کند.

وی اظهار داشت: تاکنون گام‌هایی برای بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها برداشته شده است اما به نظر ما آنچنان که باید تاکنون از این ظرفیت‌ها استفاده نشده است و باید گام‌های جدی برای استفاده از این ظرفیت‌ها برداشته شود که دولت در این کار جدیت دارد.

تلاش برای حل مشکل بیکاری جوانان

رئیس ‌جمهوری با اشاره به مشکلات ناشی از بیکاری در استان فارس گفت:‌ آنچه ما را بیش از همه رنج می‌دهد، ‌وجود نیروی متراکم  بیکار جوان تحصیلکرده است که می توانند بسیار گره گشا باشند، در این جهت، برنامه ریزی خواهیم کرد از وجود این جوان های عزیز استفاده شود و از این طریق، هم مشکل بیکاری را کاهش دهیم و هم در جهت رونق تولید گام های بهتری برداشته شود.

گفتنی است، در این سفر استانی، وزرا و معاونین رئیس جمهور نیز به‌عنوان نمایندگان ویژه از سوی دولت در شهرستان های مختلف حاضر می‌شوند و درنهایت در جلسه شورای اداری استان شرکت می‌کنند.

بر این اساس، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در شهرستان های لارستان، اوز، گراش و خنج و  وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان های جهرم ، خفر، داراب و زرین دشت حضور خواهند یافت.

وزیر صنعت،معدن و تجارت در شهرستان های خرامه، کوار و سروستان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان های ارسنجان، پاسارگاد و مرودشت و وزیر نفت در شهرستان های فراشبند، قیر و کارزین و فیروزآباد حضور خواهند داشت.

برنامه‌های وزیر نیرو در شهرستان های کازرون و کوهچنار، وزیر راه و شهرسازی در شهرستان های شیراز و زرقان و  وزیر کشور در شهرستان های رستم و ممسنی پیش‌بینی شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در شهرستان های آباده، خرم‌بید، بوانات و سرچهان و معاون رئیس جمهور در امور مجلس در فسا، نیریز، استهبان و بختگان حضور می‌یابند.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری نیز در شهرستان های اقلید ، بیضا و سپیدان حضور خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان نیز در این سفر، ریاست محترم جمهور را همراهی کرده و به بررسی مسائل حوزه مربوطه می‌پردازد.

استان فارس با افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت، استان چهارم کشور از نظر جمعیت است.

این استان از نظر وسعت نیز چهارمین استان بزرگ تلقی و ۳۶ شهرستان را شامل می‌شود.

112

کلیدواژه