مهر 24, 1400 12:36 Asia/Tehran [Updated: آذر 03, 1400 10:36 Asia/Tehran]
  • واکسن‌ های سینوفارم و پاستوکووک برای افراد زیر 18 سال مجاز است

رییس مرکز طبی کودکان گفت، تزریق واکسن‌ های سینوفارم و پاستوکووک بهترین انتخاب برای افراد زیر 18 سال بوده و هیچ عارضه جدی از این واکسن‌ها برای این بازه سنی گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «رضا شروین بدو» رییس مرکز طبی کودکان اعلام کرد، کمیته علمی مقابله با کرونا که جمعی از دانشمندان و متخصصان در آن حضور دارند، منتخب اعضای هیات علمی دانشگاه ها هستند و تجارب زیادی درباره کودکان و بیماری‌های عفونی و ایمونولوژی دارند، واکسن‌ های سینوفارم و پاستوکووک را معرفی کرده است.

این متخصص مغز و اعصاب کودکان افزود، با توجه به این که دو واکسن عوارض جدی ندارند به توصیه‌های ستاد علمی کرونا همه باید اعتماد کنند؛ برای اعتماد بیشتر خانواده‌ها هم باید گفت نمونه پلتفرم این واکسن‌ها در بسیاری از واکسن‌های فعلی که برای کودکان استفاده می شود، وجود دارد.

«رضا شروین بدو» همچنین گفت: احتیاط این است که واکسنی که پارتیکل ویروسی زنده دارد مثل اسپوتنیک و آسترازنکا به افراد زیر 18 سال تزریق نکنند.

این متخصص مغز و اعصاب کودکان افزود، مستندات و گزارش‌ های جهانی در کشورهایی که این واکسن‌ ها استفاده شده نیز موجود است که موید این انتخاب درست است و امیدواریم خانواده‌ ها با آرامش پروسه واکسیناسیون فرزندان خود را انجام دهند.

115

کلیدواژه