مهر 26, 1400 08:35 Asia/Tehran [Updated: بهمن 07, 1400 21:06 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی از اعضای کمیسیون ویژه صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی خواست جلسات این کمیسیون علنی و شفاف برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر قالیباف» عصر روز یکشنبه در نشست کمیسیون ویژه صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت: بحث مربوط به فضای مجازی واقعیت مهمی است، امروزه این فضا، فضای واقعی و حقیقی است که زندگی مردم را در ابعاد مختلف و در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و اقتصادی تحت تاثیر قرار داده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون شاکله اصلی زندگی مردم وارد حوزه فضای مجازی شده و همه ما باید نسبت به این مهم دقت و توجه لازم را داشته باشیم و به عنوان نماینده مردم این فضا را برای یک زندگی مناسب تر و امن فراهم کنیم.

قالیباف اظهار داشت: ظرفیت بسیار خوبی در قانون اساسی ایران در اصل 85 وجود دارد، در اصل 85 فرصتی فراهم شده است تا موضوعات مهمی که کار تخصصی تر، عمیق تر، دقیق تر، زمانبرتر و موثرتر از صحن مجلس نیاز دارد اینگونه در کمیسیون مشترک بررسی شوند.

وی گفت: متاسفانه در فضایی که جریانات خاصی در داخل و خارج ایجاد کردند برخی گفتند نمایندگان قصد دارند در پشت درهای بسته قانون گذاری کنند، مگر قانون گذاری در پشت درهای بسته می شود؟ البته قانون اساسی به صحن مجلس اجازه داده است جلسه غیر علنی هم داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان حاضر در این جلسه از کمیسیون های مختلف همگی در ابعاد مختلف در حوزه های، صنایع، فرهنگی، اجتماعی و همه مجموعه ها متخصصین این حوزه هستند، امیدواریم در کمیسیون مشترک این قانون با دقت و توجه پیگیری شود.

قالیباف تاکید کرد: البته قرار نیست، مجلس پلتفرم هایی مانند اینستاگرام را مسدود کند.

117

بیشتر بخوانید:

مخالفت مجلس با لغو رسيدگی به طرح صيانت از حقوق كاربران فضای مجازی در صحن

کلیدواژه