مهر 30, 1400 10:19 Asia/Tehran [Updated: آذر 16, 1400 18:15 Asia/Tehran]
  • رئیسی: توسعه راه‌های شمال استان اردبیل اولویت دولت است

اردبیل- ایران پرس: رئیس‌جمهوری با اشاره به وضعیت نامناسب جاده‌های شمالی استان اردبیل گفت: توسعه راه‌های شمال این استان در اولویت اقدامات دولت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدابراهیم رئیسی» روز جمعه در جریان بازدید از فرایند احداث باند دوم جاده پارس‌آباد به اردبیل اظهار داشت: دولت، وزارت راه و نمایندگان مجلس هم تلاش کنند تا این جاده به شکل استاندارد احداث شده و در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی با اشاره به آمار بالای تصادفات فوتی وجرحی در این مسیر بیان کرد: این مسیر علاوه بر تامین شرایط تردد ایمن مردم، باید به بستر انتقال مازاد محصولات کشاورزی منطقه تبدیل شود.

پروژه احداث باند دوم پارس‌آباد - اردبیل بطول 65 کیلومتر با هدف ایمن‌سازی مسیر، کاهش تصادفات جاده‌ای، کاهش مصرف سوخت، کاهش زمان سفر، توسعه ترانزیت کالا و مسافر و نیز توسعه صنعتی و کشاورزی دشت مغان اجرا می‌شود.

اجرای طرح بزرگراه پارس‌آباد - اردبیل بطول 222 کیلومتر از سال 1393 آغاز شده و تاکنون 47 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و 97 کیلومتر نیز در دست مطالعه است، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه سه هزار و 347 میلیارد تومان می‌باشد.

رئیس جمهور در هشتمین سفر استانی خود صبح امروز (جمعه) با استقبال نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، استاندار و مسئولان ارشد استانی وارد شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان شد.

رئیسی را در این سفر، رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همراهی می‌کنند.

بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و زیربنایی، دیدار با نخبگان، خانواده شهدا و قشرهای مختلف مردم، حضور در شورای اداری، و نشست خبری از جمله برنامه‌های رئیس جمهور در این سفر است.

117

بیشتر بخوانید:

برنامه‌های دولت برای توسعه ظرفیت‌های کشاورزی استان اردبیل

بازدید رئیس جمهور از مجموعه کشت و صنعت مغان/ دولت از پیشرفت این مجموعه کم‌نظیر حمایت می‌کند

کلیدواژه