مهر 30, 1400 11:43 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1400 11:54 Asia/Tehran]
  • امروز، نخستین نماز جمعه تهران پس از 20 ماه وقفه

تهران- ایران پرس: پس از 20 ماه انتظار و وقفه در برگزاری نماز جمعه در تهران و بسیاری از استانهای کشور به علت شیوع ویروس کرونا، امروز این آیین عبادی - سیاسی با حضور اقشار مختلف مردم تهران بار دیگر در دانشگاه تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آیین نماز جمعه تهران به علت شیوع بیماری کووید- 19 از اوایل اسفندماه سال 1398 تاکنون متوقف شده بود، اما با انجام واکسیناسیون در سراسر کشور و موافقت ستاد ملی کرونا نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در محل دانشگاه تهران برگزار می شود.

با توجه به اینکه تهران هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارد، این آیین با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری‌ها، ضدعفونی محل اقامه نماز و همراه داشتن وسایل شخصی برای نمازگزاران، در فضای باز دانشگاه تهران برگزار می شود.

همچنین پایگاههایی برای واکسیناسیون مردم در ورودی محل برپایی نماز جمعه مستقر می‌شوند.

با توجه به اینکه بسیاری از نمازگزاران تهرانی با وسایل نقلیه موتوری و خودرو به محل برگزاری نماز جمعه می روند، لذا راهنمایی و رانندگی تهران در خیابان‌های اطراف  محل برگزاری نماز جمعه محدودیت‌های ترافیکی برقرار کرده است تا عبور و مرور وسایل نقلیه در معابر اطراف دانشگاه تهران مشکلی نداشته باشند.

همچنین نیروهای سازمان آتش نشانی با شش دستگاه خودرو و 14 پرسنل در شش نقطه از معابر اطراف و بخش های داخلی دانشگاه تهران و محل برگزاری نماز جمعه تا پایان اقامه نماز جمعه، تخلیه دانشگاه تهران و عادی شدن تردد در معابر در محل حضور خواهند داشت.

از طرفی ستاد نمازجمعه تهران نیز اعلام کرده است که با تدبیر و برنامه ریزی مناسب، نماز جمعه این هفته با رعایت شأن و منزلت نمازگزاران و حضور خانواده شهدا، مردم شریف و جوانان مؤمن و انقلابی شهر تهران، مسئولین خدوم، دولتمردان و کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

به دلیل هفته وحدت و تقارن با ولادت سول اکرم (ص) و میلاد امام جعفر صادق (ع)، آذین بندی و نصب پرچم‌های مرتبط با ماه مبارک ربیع الاول در داخل دانشگاه تهران از درب ورودی تا مقابل گیت‌ها  و نصب بنر و پرچم‌هایی با موضوع برگزاری نماز جمعه و پاکسازی محوطه داخلی و مسیرها و خیابانهای منتهی به دانشگاه تهران توسط نیروهای خدماتی، از اقدامات شهرداری تهران در این ایام است. 

بسیاری از خبرنگاران و عکاسان داخلی و خارجی ساعت ها قبل از آغاز نماز جمعه در اطراف جایگاه حضور دارند تا بتوانند حس و حال این روز  نمازگزاران را به تصویر در بیاورند.  

117

بیشتر بخوانید:

نماز جمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام حاج علی اکبری اقامه می‌شود

نماز جمعه این هفته در تهران برگزار خواهد شد

کلیدواژه