آبان 05, 1400 02:51 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در دیدار "شاه محمود قریشی" وزیر خارجه پاکستان با تاکید بر اینکه ایران هیچ محدودیتی برای افزایش روابط اقتصادی و امنیتی با پاکستان ندارد خاطرنشان کرد، تبادل هیأت‌های اقتصادی و سیاسی بین دو کشور می تواند به توسعه همکاری‌ها کمک کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "سید ابراهیم رئیسی" در این دیدار همچنین با اشاره به موضوع افغانستان، مشکلات مردم این کشور را از نگرانی‌های جدی ایران دانست و گفت: ما به امنیت و آرامش مردم افغانستان و صلح و دوستی در این کشور می‌اندیشیم و پاکستان در این زمینه می‌تواند همکاری‌های خوبی انجام دهد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی از اینکه پس از اخراج آمریکایی‌ها از افغانستان، ناامنی‌ها توسط داعش ایجاد شده است، افزود، مشکلات به وجود آمده در افغانستان را کار آمریکایی‌ها می‌دانیم زیرا گروه تروریستی داعش توسط ایالات متحده شکل گرفته است.

رئیسی به برگزاری اجلاس وزیران خارجه کشورهای همسایه افغانستان در ایران نیز اشاره کرد و  گفت: امیدواریم این اجلاس بتواند دست آمریکایی‌ها را از منطقه قطع  و راه‌حلی هم برای حل مشکلات افغانستان پیدا کند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز امیدواری از اینکه دولتی در افغانستان شکل بگیرد که همه مردم این کشور را نمایندگی کند، افزود کشورهای منطقه می‌توانند در امنیت افغانستان تأثیرگذار باشند.

وزیر خارجه پاکستان نیز در این دیدار گفت: این احساس بین مردم دو کشور ایران و پاکستان به عنوان همسایگان افغانستان وجود دارد که در جهت صلح و آشتی ملی در این کشور تلاش کنند.

"شاه محمود قریشی" افزود،  افغانستان نیاز به کمک‌های ضروری دارد و این کمک باید از سمت همسایگان و جامعه جهانی صورت گیرد.

قریشی برای دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران از جمله همتای ایرانی خود و همچنین شرکت در دومین  نشست وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان راهی تهران شده است.

دومین نشست وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان، چهارشنبه در تهران برگزار خواهد شد.

120

کلیدواژه