آبان 08, 1400 08:54 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]
  • امروز؛ افتتاح 3 خانه خلاق و نوآوری تخصصی در تهران

تهران- ایران پرس: 3 خانه خلاق و نوآوری تخصصی با هدف تقویت زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق وکمک به تسهیل و تسریع شکل گیری شرکت های خلاق امروز (شنبه) با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «پرویز کرمی» رئیس ستاد اجرایی سازی سند ملی فناوری‌های نرم وتوسعه صنایع خلاق با اشاره به محوریت فعالیت خانه‌های خلاق تازه تاسیس گفت: افتتاح نخست، مربوط به خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم است که در حوزه فناوری و نوآوری های آموزشی فعالیت دارد و ظرفیت استقرار 10 شرکت خلاق برخوردار است.

وی با بیان اینکه افتتاح دوم به خانه و نوآوری تولیدمحتوا، پویانمایی و رسانه همآرا اختصاص دارد، ادامه داد: این خانه خلاق و نوآوری، در حوزه تولیدمحتوا، پویانمایی و رسانه فعالیت دارد.این خانه نوآوری ظرفیت استقرار شش تیم مستقر و 10 تیم دورکار خلاق را دارد.

کرمی با اشاره به سومین افتتاح مربوط به خانه خلاق و نوآوری کودک، نوجوان و خانواده دانادل، اظهار کرد: حوزه فعالیت این خانه خلاق و نوآوری؛ کودک، نوجوان و خانواده است که 6 تیم خلاق را میزبانی می‌کند.

راه اندازی 70 خانه خلاق و نوآوری

دبیر ستاد فناوری‌های نرم وتوسعه صنایع خلاق با اشاره به اینکه هم اکنون در کشور حدود هزار و 400 شرکت خلاق فعال هستند، اظهار کرد: راه‌اندازی خانه های خلاق و نوآوری اقدامی برای گسترش فعالیت این شرکت‌ها و رونق تولید محصولات آنها است. همچنین در حال حاضر حدود 70 خانه خلاق و نوآوری، در کشور راه اندازی شده‌ است.

117

کلیدواژه