آبان 09, 1400 11:23 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]
  • ارجاع لايحه نظام رتبه‌بندي معلمان به كميسیون آموزش و تحقيقات

تهران- ایران پرس: لايحه نظام رتبه بندي معلمان براي رفع برخي ابهامات به كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در جلسه روز يكشنبه مجلس شوراي اسلامي، مهرداد ويس كرمي به برخي ابهامات موجود در اين لايحه اشاره كرد و سپس نمايندگان با ١٩٥ راي موافق،١٩ راي مخالف و ٢ راي ممتنع از مجموع ٢٤٠ نماينده حاضر با ارجاع اين لايحه به كميسيون مربوطه موافقت كردند.

محمدباقر قاليباف نيز در همين راستا از كميسيون درخواست كرد ظرف ده روز ابهامات را رفع و لايحه را مجددا به صحن بازگرداند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از توافق دولت و مجلس در زمینه اجرای لایحه رتبه بندی تا سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان خبر داد .

علیرضا منادی سفیدان در حاشیه نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: در نشست غیرعلنی امروز که با حضور لطیفی رئیس سازمان امور استخدامی کشور و میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، دولت با اختصاص رقم 25 هزار میلیارد تومان برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان موافقت کرد.

بر همین اساس مقرر شد لایحه رتبه بندی به کمیسیون آموزش برای تطبیق با رقم مورد توافق بازنگری شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یازدهم تصریح کرد: براساس توافق صورت گرفته مقرر شد لایحه در کمیسیون آموزش مجلس بررسی و مجدداً برای رسیدگی در صحن علنی بارگذاری شود.

وی تاکید کرد: با رقم مدنظر، خواسته معلمان اجابت خواهد شد و رتبه بندی معلمان هر زمان که به تصویب برسد، از تاریخ 31 شهریور ماه 1400 برای معلمان اعمال خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده 4 این لایحه مبنی بر اینکه رتبه معلمان بدو خدمت با مدرک کارشناسی و بالاتر به عنوان مربی معلم تعیین خواهد شد، گفت: در این ماده ابهام وجود داشت که تکلیف معلمان زیرلیسانس چه خواهد شد، لذا این ماده به همراه سایر مواد بعدی برای تطبیق با بودجه در نظر گرفته شده برای اجرای این لایحه به کمیسیون ارجاع شد.

منادی با بیان اینکه موافق ارجاع طرح به کمیسیون بودیم، گفت: پیش بینی می شود این لایحه هفته آتی مجدداً در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد و نهایتاً تا یک ماه آینده تصویب و برای تایید به شورای نگهبان ارجاع شود. دولت نیز یک ماه زمان دارد آیین نامه اجرایی آن را تدوین کند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: برنامه ما این است که تا روز سه شنبه کار بررسی لایحه را در کمیسیون به اتمام برسانیم تا هفته آینده این مهم در دستور صحن علنی قرار گیرد.

112

بیشتر بخوانید:

زمان اجرای رتبه بندی معلمان مشخص شد

قالیباف: ما مسئولین کم کاری کردیم/ رتبه‌بندی معلمان تا یک ماه آینده تصویب می‌شود

کلیدواژه