آبان 10, 1400 00:01 Asia/Tehran [Updated: آبان 10, 1400 00:05 Asia/Tehran]
  • سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: خرابکاری در سامانه بنزین در آبان ماه پیش بینی می‌شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی منشاء خرابکاری اخیر در موضوع بنزین را خارجی یا داخلی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمود عباس‌زاده مشکینی» در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های نفت و اطلاعات، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان پدافند غیرعامل در خصوص بازدارندگی در مقابل خرابکاری‌های سایبری برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان دستگاه‌ها گزارش مبسوطی درباره تدابیر و تصمیمات لازم برای هر چه محکم‌تر کردن ساختار دفاعی در بخش سایبری ارایه کردند. همچنین دستگاه‌ها در گزارشات خود متذکر شدند که چنین خرابکاری را در آبان ماه پیش بینی شده و آمادگی نسبی در این زمینه داشتند.

وی با تاکید بر اینکه واکنش سریع دستگاه‌ها مانع آسیب‌های گسترده این خرابکاری شد، اظهار داشت: با توجه به گزارش دستگاه‌های حاضر در نشست، اجماع درباره علت بروز این خرابکاری وجود ندارد و بررسی‌ها هنوز ادامه دارد. در واقع منشاء این خرابکاری ممکن است خارجی یا داخلی باشد. ولی درباره موضوع نفوذ یا حمله سایبری به قطعیت نرسیده‌اند.

عباس زاده مشکینی با بیان اینکه مولفه نفوذ در حادثه اخیر دور از انتظار نیست، گفت: کمیته تخصصی کمیسیون امنیت ملی این مسئله را بیشتر بررسی خواهد کرد و گزارش تکمیلی در کمیسیون قرائت خواهد شد.// 114

کلیدواژه