آبان 17, 1400 07:14 Asia/Tehran [Updated: بهمن 02, 1400 22:24 Asia/Tehran]
  • امیر واحدی: در رزمایش مشترک ذوالفقار 1400 ارتش کلیه اهداف منهدم شد

تهران- ایران پرس: فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: در رزمایش مشترک ذوالفقار 1400 ارتش کلیه اهداف با مهمات های کاملا بومی سازی شده که توسط دلاور مردان و صنعتگران ایران تولید شده بود، منهدم شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرتیپ خلبان «حمید واحدی» در تشریح جزئیات نقش این نیرو در رزمایش مشترک ذوالفقار ارتش با اشاره به اینکه این رزمایش هر ساله توسط نیروهای چهارگانه ارتش انجام می شود و برای هر یک برنامه و سناریویی تعریف می‌شود، افزود: نقش نیروی هوایی ارتش در این رزمایش، پشتیبانی هوایی نزدیک از نیروی زمینی، دریایی و همکاری با نیروی پدافند هوایی در راستای رهگیری هواپیماهای متخاصم بود.

واحدی اظهار کرد: پایگاه های شهیدان دلحامد چابهار و شهید عبدالکریمی بندر عباس طبق برنامه، گوشه ای از توانمندی‌های نیروی هوایی ارتش را طبق برنامه مشخص شده به نمایش گذاشتند و اهداف مورد نظر را بر حسب سناریو تعریف شده مورد اصابت قرار دادند.

وی با اشاره به استفاده گسترده از هواپیماهای اف4 و میراژ در این رزمایش خاطر نشان کرد: در این رزمایش از مهمات های کاملا بومی که توسط دلاور مردان و صنعتگران ایران و با همکاری سازمان صنایع هوایی و نیروی هوایی تولید و بر روی هواپیماها نصب شد استفاده کردیم و توانستیم در چند رزمایش اخیر از مهمات بومی سازی شده به نحو مطلوب بهره‌برداری کنیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران خاطر نشان کرد: در زمینه ساخت و استفاده از پهپادهای بدون سرنشین پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم تا جایی که یکی از جلوه های ویژه این رزمایش استفاده از هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین بود که با استفاده از بمب های نقطه زن اهداف را به صورت دقیق مورد اصابت قرار دادیم.

رزمایش مشترک ذوالفقار 1400 ارتش با نام مقدس یا رسول الله(ص) روز یکشنبه با حضور گسترده یگان‌های پیاده، زرهی و مکانیزه نیروی زمینی، سامانه‌های پدافندی نیروی پدافند هوایی، شناورهای سطحی و زیر سطحی نیروی دریایی با پشتیبانی جنگنده‌ها و پهپادهای نیروی هوایی در سواحل مکران آغاز شد.

117

بیشتر بخوانید:

آغاز مرحله اصلی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰

کلیدواژه