آبان 23, 1400 22:33 Asia/Tehran [Updated: آبان 23, 1400 23:35 Asia/Tehran]
  • زلزله قشم به تاسیسات پالایشگاه ستاره خلیج فارس آسیبی وارد نکرد

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: بر اثر زلزله امروز یکشنبه در استان هرمزگان، با عنایت الهی به هیچکدام از تأسیسات ابرپالایشگاه ستاره خلیج فارس آسیبی وارد نشده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدعلی دادور بیان کرد: تمامی تاسیسات و واحدهای عملیاتی پالایشگاه ستاره خلیج فارس که رسالت تولید بالغ بر ۵۰ درصد از فرآورده های استراتژیک سبد سوخت و تامین امنیت انرژی کشور را عهده‌دار است پس از 2 زلزله شدید بیش از 6 ریشتری امروز به صورت نرمال در مدار تولید قرار دارند.

وی افزود: با توجه به امکان بروز پس لرزه‌ها، جلسه کمیته بحران در لحظات اولیه در این پالایشگاه تشکیل شده و مصوبه های لازم در راستای حفظ ایمنی پرسنل و پالایشگاه بر اساس دستورالعمل‌های از پیش تدوین شده اجرا گردیده است.

دادور ادامه داد: تمامی پرسنل جان برکف و جهادی ابر پالایشگاه ستاره خلیج فارس برای رفع هر گونه مشکل احتمالی در حالت آماده باش کامل می باشند تا استمرار ایمن عملیات تولید تضمین گردد و با لحظه ای وقفه مواجه نشود.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان نقشی استراتژیک در تأمین فرآورده‌های سوختی کشور بر عهده دارد و تضمین امنیت نیمی از سبد سوخت کشور را به ارمغان می آورد. 

در ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه امروز (یکشنبه) زمین لرزه‌ای به بزرگای ۶ در شمال بندر عباس رخ داد و یک دقیقه بعد در ساعت ۱۳ و ۳۸ دقیقه زلزله دیگری با بزرگای ۶.۵ در این منطقه به ثبت رسید.

مطابق آخرین خبرها، در اثر این زلزله یک نفر به دلیل سقوط تیر چراغ برق در بندرعباس فوت کرده است.

بیشتر خسارات زلزله به منازل، ساختمان‌ها، دیوارها و کوهها بوده است.// 114

بیشتر بخوانید:

هراس مردم در جاده از ریزش کوهها هنگام زلزله قشم

نماینده بندرعباس: بیشتر خسارات زلزله به منازل و ساختمان‌ها وارد شده است

تصاویر ایران‌پرس از لافت در پی وقوع زلزله 6 و 4 ریشتری

کلیدواژه