آبان 27, 1400 21:38 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: مراسم رونمایی از کتاب «با تو آغاز می‌‌شوم» (گزیده شعر معاصر ایران)، در موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، این مراسم شامگاه دیروز(پنجشنبه) با حضور مسئولان موسسه فرهنگی اکو و تنی چند از مسئولان فرهنگی ایران در محل گالری دیپلماتیک و تالار همایش‌‌های بین‌‌المللی مؤسسه فرهنگی اکو برگزار و به صورت مستقیم از رادیو فرهنگ پخش شد.

در این مراسم، پروفسور «سرور بختی» رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، «اشرف بروجردی» رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، «فاطمه راکعی» شاعر و پژوهشگر و مدیر عامل انجمن شاعران ایران، «علیرضا قزوه» شاعر و پژوهشگر و مدیرعامل موسسه شاعران فارسی زبان، «سعیده حسینجانی» مدیر مرکز ترجمه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، «سوسن پورصنعتی» استاد دانشگاه علامه طباطبایی و «علیرضا حبیبی» مدیر رادیو فرهنگ در سخنانی به تبیین جایگاه ادبیات پارسی و اهمیت ترجمه در ادبیات جهان پرداختند. 

کتاب «با تو آغاز می شوم» با هدف معرفی شاعران معاصر ایران در آن سوی مرزهای ایران به مرحله نشر رسیده است.

گفتنی است، کتاب «با تو آغاز می‌‌شوم» با تلاش «نسترن نصرت زادگان» مترجم و استاد دانشگاه، گردآوری و به انگلیسی ترجمه شده و از طرف انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو به چاپ رسیده است.

کتاب «با تو آغاز می شوم» به معرفی 50 شاعر توانمند معاصر و نیز ترجمه یک یا چند شعر از آثار آن‌‌ها پرداخته است.

در این مراسم همچنین نمایشگاه عکس 50 شاعر معاصر همراه با زندگینامه و تاریخچه مختصری از آثار آنان در گالری دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو افتتاح شد.

117

کلیدواژه