آبان 29, 1400 12:17 Asia/Tehran [Updated: بهمن 18, 1401 22:00 Asia/Tehran]
  • طحان نظیف: مصوبه خودرویی مجلس هنوز به شورای نگهبان نرسیده است

تهران- ایران پرس: سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه مصوبه خودرویی مجلس شورای اسلامی را هنوز دریافت نکردیم، گفت: صنعت خودرو باید ساماندهی شود و خودروهایی با کیفیت در اختیار مردم قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «هادی طحان نظیف» روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی پس از تایید مصوبه ساماندهی بازار خودرو ابراز امیدواری کرده که مورد تایید شورای نگهبان قرار گیرد، اظهارداشت: هنوز مصوبه‌ای دریافت نکرده ایم مصوبه‌های مجلس برای ما هم محترم است و ما هم معتقدیم که صنعت خودرو باید ساماندهی شود و خودرو باید با قیمت مناسب و با کیفیت در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان نسبت به بحث واردات خودرو ورود کارشناسی نداشته است، افزود: نسبت به اساس مصوبه مجلس اشکالی وجود نداشت بلکه چند ابهام در این زمینه در جلسات کارشناسی و در جلسات تخصصی مجلس با نمایندگان در میان گذاشته شد و سعی بر ان شد که راهکاری برای آن پیدا کنیم.

مرحله تجدیدنظر در قانون انتخابات مجلس یا شورا‌ها باید باشد

سخنگوی شورای نگهبان همچنین در پاسخ به سوالی درباره تصویب طرح اصلاح «سازوکار انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا» گفت: شورای نگهبان در سال 1395 اشکالاتی درباره مصوبه داشته و این شورا مراحل چندگانه را در قانون پیش‌بینی کرده است، بطور مثال در انتخابات مجلس هیئت اجرایی و نظارت و یک مرحله‌ای باید وجود داشته باشد که افراد اگر اعتراضی داشتند بتوانند به مرجعی شکایت کنند.

طحان نظیف تاکید کرد: افراد وقتی در انتخابات چه مجلس و چه شورای شهر و روستا شرکت می‌کنند باید یک مرحله برای تجدیدنظر پیش بینی شود؛ چراکه حق دادخواهی و تظلم خواهی، حق مردم است.

وی گفت: ما در شورای نگهبان خود را ملزم می‌دانیم که انجام وظیفه کنیم و شورای نگهبان نهادی است که بیش از 40 سال اجرای وظیفه می‌کند و صلاحیت‌ها و رویه‌ها تقریباً روشن است.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: افراد وقتی در انتخابات شورا‌های شهر و روستا و یا هر انتخابات دیگری شرکت می‌کنند، مرحله‌ای برای تجدیدنظر در قانون معمولا پیش‌بینی می‌شود.

117

کلیدواژه