آذر 02, 1400 20:59 Asia/Tehran [Updated: آذر 03, 1400 05:33 Asia/Tehran]

الهلال عربستان که با اقدام بی‌سابقه کنفدراسیون فوتبال آسیا همه بازی‌های خود در این فصل لیگ قهرمانان آسیا از جمله فینال را در عربستان بازی کرد، با شکست پوهانگ استیلرز کره جنوبی قهرمان آسیا شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، فینال لیگ قهرمانان امروز سه شنبه در ورزشگاه ۶۷ هزار نفری ملک فهد شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی میان دو تیم الهلال عربستان و پوهانگ استیلرز کره جنوبی برگزار شد.

الهلال در این دیدار مقابل تماشاگران عربستانی با 2 گل پوهانگ استیلرز را شکست داد. 

ناصر الدوساری 22 ساله در ثانیه 20 بازی با ضربه‌ای سرکش و دیدنی الهلال را با یک گل از تیم کره‌ای پیش انداخت و رکورد سریعترین گل فینال لیگ قهرمانان آسیا را شکست.

موسی مارگا، مهاجم اهل مالی الهلال در دقیقه 63 گل دوم الهلال عربستان سعودی را به ثمر رساند و الهلال با این دو گل قهرمان آسیا شد.

پوهانگ استیلرز در این دیدار دو بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشت.

«سونگ مو لی» که در مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی برای پوهانگ گلزنی کرده بود، به دلیل نگذراندن ساعات لازم در خدمت سربازی نتوانست از کشور کره جنوبی خارج شود و به همین دلیل در بازی با الهلال غایب بود. «هیون مو کانگ»، سنگربان این تیم نیز به دلیل مصدومیت فینال لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده بود.

تیم الهلال پس از این که به عنوان تیم دوم بعد از استقلال تاجیکستان از گروه A مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا به مرحله حذفی صعود کرد، به مصاف استقلال ایران رفت و با نتیجه ۲ بر صفر با گل‌های گومیس و سالم الدوساری نماینده کشورمان را حذف کرد. سپس الهلال در مرحله یک چهارم نهایی دیگر نماینده ایران یعنی پرسپولیس را با ۳ گل شکست داد. نماینده عربستان در مرحله نیمه نهایی نیز از سد النصر گذشت تا به فینال آسیا صعود کند‌.

الهلال با تصمیمات ناعادلانه کنفدراسیون فوتبال آسیا، همه دیدارهای گروهی و حذفی و دیدار فینال را در عربستان برگزار کرد که اقدامی بی‌سابقه در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا است. 

در طرف مقابل پوهانگ استیلرز پس از این که در گروه خود بعد از ناگویا گرامپوس ژاپن دوم شد، ابتدا سرزو اوساکای ژاپن را شکست داد و سپس با ۳ گل از سد ناگویا گرامپوس گذشت تا انتقام مرحله گروهی را از این تیم ژاپنی بگیرد. کار پوهانگ استیلرز در مرحله نیمه نهایی سخت بود و این تیم تا یک قدمی حذف هم پیش رفت، اما در نهایت در ضربات پنالتی مقابل اولسان هیوندای کره به برتری رسید.

الهلال و پوهانگ استیلرز جزء پرافتخارترین تیم‌های آسیا هستند و هر کدام ۳ بار فاتح این مسابقات شده‌اند.

الهلال با پیروزی مقابل پوهانگ چهارمین قهرمانی خود در آسیا را به دست آورد و به تنهایی عنوان پرافتخارترین تیم قاره کهن را در اختیار گرفت.

این دومین قهرمانی الهلال در 3 سال اخیر بود. الهلال پیش از این در سال‌های 1991 و 2000 نیز قهرمان آسیا شده بود. / 114

کلیدواژه