آذر 04, 1400 11:26 Asia/Tehran [Updated: آذر 04, 1400 11:36 Asia/Tehran]
  • تبریک خطیب‌زاده به دبیرکل جدید سازمان همکاری اسلامی

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت امور خارجه با تبریک به دبیرکل جدید سازمان همکاری اسلامی، بر استفاده از ظرفیت‌های این سازمان به منظور مقابله با جریان «عادی سازی» روابط با رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید خطیب زاده» درخصوص آخرین وضعیت همکاری جمهوری اسلامی ایران و سازمان همکاری اسلامی گفت: ایران  شروع به کار «حسین ابراهیم طه» دبیرکل جدید این سازمان را تبریک می‌گوید و برای وی در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت می کند. 

خطیب زاده تاکید کرد: در موضوع فلسطین و مقابله با اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در مصادره اموال و دارایی های فلسطینی ها لازم است از ظرفیت‌های این سازمان به منظور مقابله با جریان نامبارک موسوم به «عادی سازی» و به محاق بردن رژیم صهیونیستی از طریق تحکیم هر چه بیشتر اتحاد و وفاق میان دولت های عضو سازمان علیه این رژیم اقدام شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: دبیرکل جدید سازمان همکاری اسلامی در پیام‌های جداگانه ای برای «سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، برای تقویت همکاری با ایران اعلام آمادگی کرده است.

خطیب زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه سازمان همکاری اسلامی از ظرفیت‌های عظیمی برای تحقق وحدت امت اسلامی و اصول و ارزش‌های ناب و متعالی اسلام برخوردار است، امیدواریم در دوره دبیرکل جدید شاهد افزایش قابل توجه این تلاش‌ها و ثمردهی محسوس آن در تامین منافع مشترک امت اسلامی و دولت های عضو سازمان در عرصه تعاملات بین‌المللی باشیم. 

وی اظهار داشت: ضمن تقدیر از کوشش‌های «احمد بن العثیمین» دبیرکل پیشین این سازمان برای ارتقاء و تحکیم اتحاد و همبستگی دولت‌های عضو، آمادگی کامل داریم در دوره دبیرکل جدید بر اساس اصل تضمین ایجاد فرصت‌های برابر برای فعالیت و مشارکت کامل و آزاد همه اعضا درچارچوب منشور سازمان با دبیرکل این سازمان، همکاری نزدیک و برادرانه‌ای داشته باشیم. 

117

کلیدواژه