آذر 04, 1400 19:27 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1400 21:59 Asia/Tehran]
  • امیر ایرانی: نیروی دریایی ارتش همانند دفاع مقدس از شاهرگ‌‌های اقتصادی دفاع می‌‌کند

تهران- ایران پرس: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: نیروی دریایی ارتش همانند دوران دفاع مقدس از شاهرگ‌ های اقتصادی دفاع می‌ کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر دریادار «شهرام ایرانی» امروز (پنجشنبه) در مراسم رونمایی از کتاب «مردان آب، مردان آهن» گفت: این نیرو در راستای انجام وظایفش در دفاع از تمامیت ارضی ایران، همان مسیر دوران دفاع مقدس را دنبال می‌ کند و از شاهرگ‌های اقتصادی کشور دفاع می‌ کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس به ویژه شهدای نیروی دریایی ارتش افزود: نیروی دریایی در راستای انجام رسالتش پس از آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در کمترین زمان ممکن یک دست دشمن را در دریا قطع کرد تا دشمن نتواند عرض اندام کند.

دریادار ایرانی همچنین گفت: هفتاد و نهمین ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش در دریاها در حال اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های ایران  است تا هدف مثلت شوم دشمنان یعنی «تحریم، تهدید و توطئه» دشمنان را ناکام کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش   تصریح کرد : در نیروی دریایی آن سیلی را که باید به دشمن بزنیم، می‌زنیم تا نتوانند هیچگونه عمل نابخردانه‌ای را انجام بدهند،  البته فعلا عقل‌ شان سر جایش است و جرأت هیچ حرکتی را علیه منافع ایران  ندارند.

کتاب «مردان آب، مردان آهن» شامل مصاحبه‌ های «شاهد مجتهدزاده اردبیلی» مؤلف کتاب، با 11 تن از تکاوران اردبیلی نیروی دریایی ارتش است، که با فرماندهی ناخدا هوشنگ صمدی در فتح خرمشهر نقش داشتند.

برنامه شب خاطره مردان مروارید و رونمایی از کتاب مردان آب، مردان آهن بعد از ظهر امروز پنجشنبه در آستانه روز نیروی دریایی با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر کارکنان نیروی دریایی ارتش در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

117

کلیدواژه