آذر 04, 1400 21:49 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1400 21:59 Asia/Tehran]
  • افزایش صدور روادید در دستور کار وزارت امور خارجه

مشهد- ایران پرس: مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه گفت: با افزایش واکسیناسیون در ایران و جهان این وزراتخانه افزایش صدور روادید را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمود ادیب» پنجشنبه شب در ادامه همایش فعالان صنعت گردشگری ایران و عراق در مشهد اظهار داشت: یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم، توجه ویژه به همسایگان است که در وزارت امور خارجه به طور جد پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه حتی در دوره 20 ماهه کرونا که بخشی از فعالیتهای صنعتی و اقتصادی کشور تعطیل شده بود با تعریف فرآیندها زنجیره تردد اتباع خارجه  قطع نشد.

مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه گفت: به رغم توقف صدور روادید طبق تصویب ستاد ملی کرونا بعد از یک دوره سه ماهه موفق به بازگشایی صدور روادید در حوزه تجاری شدیم، همچنین صدور روادید در حوزه درمانی در سرپا نگهداشتن دفاتر خدمات مسافرتی و جلوگیری از بیکاری در این بخش موثر بود و هم اکنون با فراگیری واکسیناسیون در جهان و ایران روند صدور ویزا در وزارت امور خارجه افزایش یافته و در برخی کشورها به پنج تا 6 برابر دوره کرونا رسیده است.

ادیب افزود: روابط مردمی همواره بیش از روابط سیاسی بین 2 کشور ایران و عراق وجود داشته که عامل آن وجود سنخیت دینی و مذهبی بوده است.

سرکنسول عراق در مشهد نیز در این مراسم گفت: شریعت مقدس ما برای تمام سفرها از جمله جهاد، زیارت، حج و سفر احکام و پیشنهادات زیادی دارد و این احکام برقرار است.

«عبدالکریم جاسم کریم» افزود: بهترین راه پیوند 2 کشور برقراری سفر و افزایش آن است.

وی ادامه داد: اگرچه در بحث سیاسی نمایندگان دولت ها هستیم اما دفاتر خدمات مسافرتی نمایندگان مردم هستند کما این که در قرن بیست و یکم دیپلماسی مردمی راهگشاست.

او موضوع لغو صدور روادید میان 2 کشور را از اقدامات خوب دانست و برای ادامه این روند از سوی کشور متبوع خود اعلام آمادگی کرد.

«سیدعزیر التمیمی» نماینده شرکتهای گردشگری کشور عراق نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حسن میهمان نوازی ایرانیان اظهار کرد: امروز احساس کردیم در وطن دوم خودمان هستیم و امیدواریم این نشست بتواند برای 2 طرف بهترین تسهیل کننده روابط و برقراری همکاری های خوب در جهت رشد و توسعه صنعت گردشگری و هتلداری باشد.

همایش فعالان صنعت گردشگری ایران و عراق در محل هتل پردیسان مشهد از روز سوم آذر ماه آغاز شده است و به مدت سه روز ادامه دارد.

117

کلیدواژه