آذر 07, 1400 07:29 Asia/Tehran [Updated: دی 28, 1400 14:19 Asia/Tehran]
  • تبادل نظر وزیران امورخارجه ایران و جمهوری آذربایجان درباره موضوعات مورد علاقه 

وزیر امورخارجه کشورمان همکاری‌های تهران- باکو در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، رسانه ای و برگزاری کمیسیون مشترک همکاریهای ایران و جمهوری آذربایجان را با اهمیت توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امورخارجه کشورمان و «جیحون بایرامف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان شنبه‌شب در حاشیه پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی اکو که در عشق آباد، پایتخت ترکمنستان درحال برگزاری است، دیدار و درباره موضوعات مورد علاقه دو کشور تبادل نظر کردند.

وزیر امورخارجه کشورمان در پاسخ به قدردانی وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان درباره رای مثبت جمهوری اسلامی ایران برای انتخاب آن کشور در شورای اجرایی یونسکو، عضویت جمهوری آذربایجان در این شورا را تبریک گفت و همکاری‌های بین المللی دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان نیز با ابراز خرسندی از تحولات مثبت پیش آمده در روابط باکو - تهران،  سفر معاون نخست وزیر و رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری آذربایجان به ایران را با اهمیت دانست.

وضعیت آوارگان افغانستان، ناشی از تحولات اخیر این کشور و تشریح آخرین تحولات مرتبط با گفت و گوهای وین برای لغو تحریم های ایران از دیگر موضوعات گفت و گوی وزیر امورخارجه ایران با وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان اعلام شده است.

112

بیشتر بخوانید:

دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه ازبکستان در عشق آباد

امیرعبداللهیان: برای مذاکره و رسیدن به توافق با توجه به‌منافع ملت جدی هستیم

امیرعبداللهیان: دستیابی به یک توافق خوب و حتی فوری امکانپذیر است

کلیدواژه