آذر 07, 1400 07:54 Asia/Tehran [Updated: بهمن 08, 1400 14:14 Asia/Tehran]
  • غریب آبادی: ترور شهدای هسته ای، جنایت علیه بشریت و نقض حقوق بین الملل  است

 تهران- ایران پرس: معاون امور بین الملل قوه قضائیه تاکید کرد: ترور شهدای هسته ای، جنایت علیه بشریت و نقض حقوق بین الملل  است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: ترور شهید محسن  فخری زاده، مانند ترور دیگر شهدای هسته ای، جنایت علیه بشریت و نقض حقوق بین الملل و حقوق بشر است.

غریب آبادی افزود: شهید فخری زاده، دانشمند گمنامی بود که فقط بعد از شهادتش، مردم با بخشی از خدماتش آشنا شدند.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه همچنین گفت: خدمات شهید فخری زاده، بویژه در حوزه دانش و تجربه هسته ای، ماندگار خواهد بود.

غریب آبادی، از بی عملی و سکوت سازمان‌های بین المللی و کشور‌های مدعی مبارزه با تروریسم در قبال این جنایت انتقاد کرد و گفت: دادگستری تهران، رسیدگی حقوقی به چهار پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای را به پایان رسانده و به زودی حکم مربوطه ابلاغ خواهد شد. 

معاون امور بین الملل قوه قضائیه  افزود: رسیدگی کیفری به این ترور‌ها نیز در دستورکار دادستانی تهران قرار گرفته است و یک پرونده در این خصوص تشکیل شده و پرونده‌های دیگری نیز به زودی تشکیل خواهد شد.

غریب آبادی گفت: انتظار میرود با هماهنگی و همکاری  دستگاه‌های ذیربط، این جنایت‌ها در عرصه بین المللی  مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

«محسن فخری زاده» رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، سال 2020  در حمله تروریستی در منطقه آبسرد دماوند استان تهران به شهادت رسید.

112

بیشتر بخوانید:

برگزاری اولین سالگرد شهید فخری‌زاده در امامزاده صالح تجریش

امیر حاتمی: ملت ایران تقاص ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده را خواهد گرفت

غریب آبادی: ایران ترور شهید فخری‌زاده را بی پاسخ نمی‌گذارد

کلیدواژه