آذر 07, 1400 23:14 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت گفت، دشمن با ترور شهید فخری زاده نشان داد از پیشرفت علم و از دانشمندان ایرانی می ترسد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بهرام عین اللهی در مراسم سالگرد شهید فخری زاده با اشاره به ترور این دانشمند هسته ای تصریح کرد، همه این جنایت‌ها در تاریخ ثبت خواهد شد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه شهید فخری زاده بخش درخشان انقلاب اسلامی ایران بود تاکید کرد، نخبگان سرمایه های کشور هستند و باید به علم و دانش در کشور توجه ویژه ای شود.

عین اللهی تصریح کرد، جوانان ما به دنبال الگو هستند و شهید فخری زاده می تواند الگوی مناسبی برای آنان باشد.

علی رضا زالی فرمانده ستاد مبارزه با کرونا نیز در این مراسم گفت شهید فخری زاده شهیدی است که نشان داد شجاعت علمی، در سایه عزت نفس و خودباوری ملی محقق می شود .

 

زالی افزود، در روزهای سخت آغازین کرونا که عرصه جهانی از تستهای تشخیصی کرونا خالی بود و به خاطر تحریم های ظالمانه  کیتهای تشخیص کرونا در اختیار کشورهای تحریم شده مانند کشور ایران قرار نمی گرفت و تشخیص کرونا با یک عدم اطمینان به دست می آمد شهید فخری زاده در تولید کیت های تشخیصی کاری بزرگ انجام داد و کیتهای ابداعی این شهید از حداکثر استاندارد برخوردار بود.

 

وی تصریح کرد، شهید فخری زاده پژوهش هایی را در وزارت دفاع انجام داد برای دسترسی به محصولات و فرآورده‌هایی که در کنار ضدعفونی سازی استاندارد، مانع از آثار تخریب زیست محیطی بود.

مراسم نخستین سالگرد دانشمند شهید محسن فخری زاده یکشنبه شب با حضور وزیر بهداشت و مقامات لشکری و کشوری در تهران برگزار شد. // 114

کلیدواژه