آذر 10, 1400 14:00 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1400 14:26 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: معاون امور بین الملل قوه قضائیه تاکید کرد: هر ایرانی که قصد ورود به کشور را دارد باید بتواند بدون دغدغه وارد کشور شود و سرمایه گذاری هر ایرانی تسهیل شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، کاظم غریب آبادی امروز چهارشنبه پس از نشست مشترک معاونت امور بین الملل قوه قضائیه، ستاد حقوق بشر و وزارت امور خارجه برای پیگیری مسائل ایرانیان مقیم خارج از کشور در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: فضای لازم برای هر ایرانی که طرح ابتکاری و نوآوری دارد باید فراهم شود و نباید از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور به عنوان سرمایه های گرانبهای کشور غافل شد.

غریب آبادی گفت: با دستور آقای غلامحسین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه، ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور هیچ مشکلی ندارد و مقامات قضایی نباید در این زمینه حکمی صادر کنند.
معاون امور بین الملل قوه قضائیه در خصوص ایرانیان دو یا چند تابعیتی افزود: برخی از کشورهای غربی در تلاش هستند که موضوع را سیاسی کنند و حتی به ایرانیان مبنی بر عدم سفر به ایران هشدار می دهند، ولی تبلیغات این کشورها مسموم، سیاسی و انحرافی است و ایرانیان خارج از کشور به تبلیغات آنها توجهی نکنند.

وی با اشاره به ایرانیان زندانی در خارج از کشور گفت: برخی از ایرانیان زندانی خارج از کشور از نظر بهداشتی و خدمات قضایی وضعیت خوبی ندارند؛ بنابراین وظیفه ما و دستگاه سیاست خارجی این است که محکومان را با رضایت آنها به ایران منتقل کنیم. همچنین برای حل مشکلات ایرانیان زندانی در خارج از کشور به طور مداوم با مقامات مربوطه در کشورهای هدف مذاکره می کنیم.

وی همچنین گفت: به خانواده های این زندانیان که در داخل کشور هستند برای امرار معاش کمک می کنیم.

نشست مشترک معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه صبح امروز چهارشنبه در سالن علامه جعفری وزارت امور خارجه برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

معاون وزیر امور خارجه: رفت‌و آمد ایرانیان خارج از کشور تسهیل می‌شود

کلیدواژه