آذر 12, 1400 15:08 Asia/Tehran [Updated: دی 28, 1400 21:36 Asia/Tehran]
  • باقری کنی: هماهنگی‌ها برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام انجام شده است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام را تائید و بیان کرد: آخرین هماهنگی‌ها در خصوص برگزاری این نشست با «انریکه مورا» انجام شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «علی باقری کنی» روز جمعه اظهار داشت: دیدگاه طرف مقابل درباره متن پیشنهادی ایران به گروه 1+4  در نشست کمیسیون مشترک برجام بررسی خواهد شد.

انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا نیز در این باره در توئیتی نوشت: "جلسه کمیسیون مشترک برجام امروز بعدازظهر برای جمع بندی گفت وگوهای این هفته ما برگزار خواهد شد."

بر اساس اعلام اتحادیه اروپا به خبرنگاران مستقر در وین، نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت یک عصر به وقت وین (15:30 دقیقه به وقت تهران) در هتل کوبورگ وین برگزار می‌شود.

دور جدید مذاکرات وین برای رفع تحریم‌ها و احیای برجام از روز دوشنبه (29 نوامبر /8 آذر) در وین پایتخت اتریش آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

ایران چهارشنبه شب متن پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع لغو تحریم‌های ظالمانه و مسائل هسته‌ای به طرف‌های مقابل ارائه داد.

متون پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران دیروز (پنجشنبه) در جلسات مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 در دو نوبت صبح و عصر باقری کنی با انریکه مورا و رؤسای سه هیأت اروپایی گفت‌وگو کرد. همچنین کارگروه‌های رفع تحریم و موضوعات هسته‌ای نیز عصر پنجشنبه با حضور هیأت‌های کارشناسی ایران و 1+4 تشکیل جلسه دادند. 

اما شنیده‌ها حاکیست که طرف‌های اروپایی تمایل دارند که برای بررسی متون پیشنهادی ایران به پایتخت‌ها برگردند و به همین خاطر خواستار تشکیل نشست اختتامیه کمیسیون مشترک برجام در سطح روسای هیات‌های مذاکره کننده شده‌اند.

باقری می‌گوید اگر طرف مقابل برای استمرار گفت‌وگوها آماده باشند،‌جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی در این زمینه ندارد و در وین هست تا گفت‌وگوها را ادامه بدهد.

117

بیشتر بخوانید:

باقری: رفع تحریم ها گام به گام نیست/ سند سومی هم هست که هنوز به طرف مقابل نداده ایم 

کلیدواژه