آذر 16, 1400 20:41 Asia/Tehran [Updated: آذر 16, 1400 21:06 Asia/Tehran]
  • ولایتی: آمریکا باید خاک سوریه را ترک کند

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین‌الملل ضمن تاکید بر گسترش روابط راهبردی ایران و سوریه در زمینه های مختلف، گفت آمریکا باید خاک سوریه را ترک کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین‌الملل روز سه‌شنبه در دیدار فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه گفت: اتحاد کشورهای عضو جبهه مقاومت طی سال‌های اخیر موجب شده است تا راه ایستادگی و مقابله با دشمنان در سوریه  ادامه داشته باشد.

ولایتی افزود: نتایج بسیار مفید و مبارکی که از شکل گیری مقاومت ایجاد شده، جهان اسلام را امیدوار کرده است که با مقاومت می‌توان ابر قدرت‌های متجاوز را به خاک ذلت نشاند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل با بیان اینکه برخی کشورهایی که در گذشته جزو حامیان اصلی تحمیل تهاجم ناجوانمردانه به سوریه بودند، اکنون خواهان برقراری روابط هستند، افزود: این مهم نشان می دهد حتی وابستگان اجانب در منطقه و جهان اسلام دریافته اند که دوره وادادگی و دلبستگی به بیگانگان گذشته است.

فیصل المقداد هم با قدردانی از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت سوریه و با اشاره به اهمیت روابط دمشق - تهران، گفت: تعامل و همکاری جمهوری اسلامی ایران و سوریه یک پیام است برای نسل های آینده که ابعاد استراتژیک این رابطه قوی را درک کنند و اجازه دخالت به بیگانگان و ماجراجویان را ندهند.

وزیر امور خارجه سوریه همچنین با تاکید بر خروج آمریکا از منطقه افزود: آمریکا در خاورمیانه آینده ای ندارد و باید خاک سوریه را ترک کند.

فیصل المقداد روز دوشنبه وزیر امورخارجه سوریه برای دیدار و گفت وگو با مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد. // 114

بیشتر بخوانید:

قاسمی: بخش خصوصی می‌تواند در تقویت روابط اقتصادی ایران و سوریه نقش مهمی داشته باشد

تاکید قالیباف بر لزوم حمایت از بخش‌های خصوصی ایران و سوریه

فیصل مقداد: مسیر مشارکت ایران در بازار و بازسازی سوریه باز است

رئیسی: روابط ایران و سوریه راهبردی و استراتژیک است

کلیدواژه