آذر 22, 1400 15:37 Asia/Tehran [Updated: آذر 22, 1400 15:43 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: نمایشگاه دستاوردهای دفاعی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این نمایشگاه مجموعه ای از توانمندی های نیروی دریایی ارتش شامل تجهیزات و سامانه های دفاعی در حوزه سطحی، زیرسطحی، موشکی، پهپادی و ... در دو بخش عمومی و محرمانه به نمایش گذاشته شده است.

همچنین یک دستاورد جدید کاملا بومی در حوزه پایش زیر دریا با عنوان مبدلهای اکوستیکی به نمایش گذاشته شد.

ساخت انواع پیزو سرامیکهای صوتی در کشور همواره از بزرگترین چالشهای موجود در طراحی و ساخت هیدروفن، سونار و کلیه تجهیزات کشف و رهگیر زیر دریایی ها، مین ها و اژدرهای دشمن بوده است، نیاز بسیار جدی در زمینه ساخت انواع سامانه های کاشف اهداف زیر دریا متناسب با تهدیدهای متنوع در زیر آب با تکیه بر توانمندی نیروهای جهادی نداجا، بنیه علمی دانشگاههای همکار تحقیقاتی و توانمندی صنایع داخلی مهم با ساخت اولین نمونهه ای پیزوسرامیکهای توان بالا و حساسیت بالا در کشور محقق شد.

در این نمایشگاه برای اولین بار پیزو سرامیکهای صوتی ساخته شده به دست متخصصان نیروی دریایی ارتش به نمایش درآمد که برای نخستین بار در کشور به صورت بومی ساخته میشود.

در حاشیه این بازید امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش به صورت ویدئو کنفرانس با ناوگروه ۷۹ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صحبت و ضمن عرض خسته نباشید در جریان اقدامات انجام شده و برنامه های این ناوگروه از زبان فرمانده ناوگروه رزمی، عملیاتی نیروی دریایی ارتش قرار گرفتند.

کلیدواژه