دی 19, 1400 10:51 Asia/Tehran [Updated: آذر 13, 1401 14:21 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: سفیر عراق در ایران تاکید کرد: شهیدان سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس در سرنگونی داعش در عراق نقش اساسی داشتند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نصیر عبدالمحسن عبدالله در اولین کنگره بین المللی «مکتب حاج قاسم در نگاه زنان سایر کشورها» گفت: این دو شهید در طول مبارزه با نیروهای تکفیری، الگوهایی از فداکاری و سربلندی بودند و در آزادسازی سرزمین های عراق از لوث داعش، اعتبار زیادی داشتند.

سفیر عراق در ایران  تصریح کرد: شهیدان سردار حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس و  همرزمانشان در جنگ ضدّ تروریسم و ​​داعش در زمان سختی، کنار مردم عراق ایستادند.  

نصیر عبدالمحسن عبدالله افزود: این شهیدان مصادیقی از اخلاق بزرگ منشانه، تواضع و شجاعت بودند که  همیشه در خط مقدم نبرد حاضر بودند؛ زیرا به هدفی که برای آن می جنگیدند، وفادار بودند و حضور آنها عامل امنیت بود.

وی با اشاره به نفوذ سردار سلیمانی و ابومهندس در قلب میلیون ها انسان گفت، حضور میلیونی مردم در تشییع باشکوه آنها در جمهوری اسلامی ایران و عراق بخشی از وفاداری به فداکاری هایی است که أنها انجام دادند.

اولین کنگره بین المللی«مکتب حاج قاسم در نگاه زنان سایر کشورها» روز یکشنبه با حضور  انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، نصیر عبدالمحسن عبدالله سفیر عراق در  ایران، و شخصیت های علمی و مهمانان خارجی از کشورهای آسیایی، اروپایی و افریقایی در تهران برگزار شد.

112

کلیدواژه