دی 24, 1400 05:08 Asia/Tehran [Updated: دی 24, 1400 05:10 Asia/Tehran]
  • دور تازه روابط اقتصادی ایران - سوریه

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران در توئیتی از دور تازه تفاهم‌های اقتصادی و عمرانی میان ایران و سوریه خبر داد و تاکید کرد: تعلل دیگر جایز نیست.

به گزارش بامداد جمعه خبرگزاری ایران پرس، قاسمی در این توئیت نوشت: تفاهم‌های اقتصادی و عمرانی انجام پذیرفته در این سفر با رئیس جمهوری محترم سوریه، بسیاری از فرصت های مغفول مانده را برای فعالان اقتصادی و عمرانی احیاء خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی ایران که ریاست کمیته مشترک اقتصادی سوریه و ایران را برعهده دارد روز چهارشنبه در راس هیات بلندپایه اقتصادی و سیاسی و برای سفری سه روزه وارد دمشق پایتخت سوریه شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال «سامر الخلیل» وزیر اقتصاد سوریه و «مهدی سبحانی» سفیر ایران در سوریه قرار گرفت.  

قاسمی در بدو ورود به فرودگاه دمشق در گفت وگو با خبرنگاران گفت: پایان جنگ در سوریه سرآغازی برای دوره جدید روابط اقتصادی دو کشور است، به‌ویژه اینکه ایران و سوریه در طول سال‌های جنگ تروریسم بین‌الملل در کنار یکدیگر بوده‌اند. 

وزیر راه و شهرسازی ایران تاکید کرد: این دور از گفت‌ وگوها در حوزه‌های متعدد از جمله صنعتی، ساختمان و تاسیسات زیرساختی خواهد بود. 

وزیر راه و شهرسازی ایران در این سفر سه روزه علاوه بر دیدار با رئیس‌جمهوری سوریه با شماری از مقام‌های ارشد این کشور از جمله «حسین عرنوس» نخست‌وزیر، «فیصل مقداد» وزیر امور خارجه؛ همچنین با «عصام هزیم» رئیس بانک مرکزی، وزیران اقتصاد، حمل و نقل، کار و مسکن سوریه دیدار و گفت‌و گو خواهد کرد.125

کلیدواژه