دی 24, 1400 14:11 Asia/Tehran [Updated: بهمن 02, 1400 22:24 Asia/Tehran]
  • خطیب نماز جمعه تهران: در جنگ دیپلماسی باید غیرتمندانه ایستاد

تهران- ایران پرس: خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه دشمن بیشتر از ایران نیازمند دستیابی به توافق در مذاکرات رفع تحریم‌هاست، گفت: در جنگ دیپلماسی باید غیرتمندانه ایستاد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حجت الاسلام و المسلمین «محمدجواد حاج علی اکبری» در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: ایران در مذاکرات رفع تحریم ها عجله‌ای ندارد، اما نمی‌گذارد مذاکرات به یک جریان فرسایشی تبدیل شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری تصریح کرد: در سیاست خارجی وقتی ملت غیور ایران پشتوانه است، باید مذاکره کنندگان قوی باشند و از هیچ نترسند و با حکمت و عقلانیت و توکل به خدا و تدبیر طراحی‌های دشمن را زمین‌گیر کنند.

ادامه دور هشتم مذاکرات وین که از روز سوم ژانویه در پایتخت اتریش آغاز شده، در 12 روز گذشته در سطوح مختلف در جریان بوده است و همچنان ادامه دارد.

 

برخی مشکلات در سیل اخیر نشان از مشکلات زیرساختی داشت

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز همدردی با هموطنان گرفتار شده در سیل گفت: ان شاءالله با همت خود این مردم و مسئولان مشکلات آنها حل خواهد شد. خوشبختانه گروه‌های جهادی در کنار مسئولان به موقع در این مناطق حضور یافتند و در حال خدمت رسانی به مردم سیل زده هستند.

حجت الاسلام علی اکبری با تاکید بر اینکه مسئولان به فکر تقویت زیرساخت‌ها در مناطق سیل زده باشند، افزود: بسیاری از مشکلاتی که در بلایای طبیعی مانند سیل اتفاق می‌افتد به دلیل اشکالاتی است که در زیرساخت‌ها وجود دارد. اگر این اشکالات در زیرساخت‌ها نباشد، بارش رحمت الهی این چنین مسائل را در پی نخواهد داشت.

دی ماه تجلی گاه غیرت دینی ایرانیان است

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به مناسبت 19 دی خطاب به مردم قم گفت: دی ماه تجلی گاه غیرت دینی مردم ما در تاریخ است از شهادت فداییان اسلام در دهه 30 که با شهادت خود معبر ملت ایران به روی آزادی را باز کردند و بعد قیام و خروش مردم قم به دلیل اهانتی که به امام (ره) شده بود تا فرار شاه خائن که بر اساس برق غیرت دینی مردم موجب شد این مفسد بازیچه دست استکبار از میهن اسلامی بیرون برود.

خطیب نماز جمعه تهران، غیرت دینی را سرمایه باارزش ملت ایران دانست و گفت: دی ماه سرشار از اتفاقات تاریخی و مؤثر است که هر کدام جلوه غیرت الهی و دینی ملت ایران است.

علی اکبری ادامه داد: سرمایه غیرت دینی باید با همه وجود حفظ شود و ملت با این سرمایه است که نظام محاسباتی دشمن را بر هم زده و موجب شده آنها در این رویارویی زمین گیر شوند. با غیرت دینی است که ملت ایران در صراط مستقیم پیروی از ولایت قدم برمی دارد.

وی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند هر جا که مشکلی وجود دارد جایی است که کم گذاشته و از سرمایه غیرت دینی استفاده نکرده‌ایم. غیرت دینی پیش برنده ما در جاده سعادت و پیشرفت است تا بتوانیم به قله عزت برسیم.

 

117

کلیدواژه