دی 24, 1400 20:58 Asia/Tehran [Updated: دی 24, 1400 21:20 Asia/Tehran]
  • رئیسی: با فعال کردن اقتصاد گردشگری هرمزگان می توان به ایجاد اشتغال کمک کرد

بندرعباس -ایران پرس: رئیس جمهوری با تاکید بر لزوم پیگیری همه دستگاه ها برای حل بحران بیکاری در استان هرمزگان، گفت: با فعال کردن اقتصاد گردشگری این استان می توان بسترهای اشتغال بسیاری ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدابراهیم رئیسی» روز جمعه در نشست خبری پایان سفر دو روزه به هرمزگان با بیان اینکه این استان به دلیل همجواری با کشورهای همسایه می تواند در رونق تجارت تاثیرگذار باشد، افزود: کشورهای همسایه به کالاهای تولیدی ایران اعم از کالاهای کشاورزی و صنعتی بسیار نیاز دارند و این را اعلام هم می‌کنند.

رئیس جمهوری بیان کرد: مساله دیگر گردشگری است، اگر اقتصاد گردشگری هرمزگان فعال شود اشتغال بسیاری ایجاد می‌کند، این وضعیت بیکاری و فقری که در این استان وجود دارد بویژه با ثروتی که در منطقه وجود دارد به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

رئیسی با اشاره به بازدیدی که امروز از جزیره هرمز داشت، گفت: خانواده‌های هرمزی از وضعیت بیکاری و مسکن در این جزیره گله‌مند بودند که با توسعه گردشگری و انجام زیرساخت‌ها می‌توان مشکلات جزیره هرمز را حل کرد.

وی تاکید کرد: جزیره هرمز نماد مقاومت و ایستادگی در استان هرمزگان است و خانواده شهدای بزرگواری که در این منطقه هستند؛ در واقع چشم و چراغ ملت و باید به خواسته‌های آنان احترام گذاشت.

رئیسی بیان کرد: از مسائلی که به عنوان یک ضرورت باید در جزیره هرمز انجام گیرد، احداث مرکز درمانی و بهداشتی است که هم مردم جزیره و هم گردشگران از این مرکز استفاده کنند.

وی افزود: مساله دیگر کمبود مسکن در جزیزه هرمز است، از مواردی که وعده داده شده در سطح کشور به عنوان چهار میلیون مسکن در چهار سال که امریست که هم وعده ما هست و هم مصوب قانونی بوده و هم نیاز بسیاری از مناطق کشور است.

رئیس جمهوری تصریح کرد: مساله ساخت مسکن برای خانواده‌ها بویژه زوج‌های جوان در این دولت یک امر جدی و ضروری است که حتما این کار انجام می‌شود.

رئیسی ادامه داد: سفر به هرمزگان مصوباتی داشت که این مصوبه‌ها شب گذشته در نشست شورای اداری از ناحیه وزرا مطرح شد که این مصوبه ها حتما باید اجرایی شود که باید هم مدیران استان همت مضاعف و هم اصحاب رسانه آن را رصد کنند چون می خواهیم بعد از هر سفری یک اتفاقی بیافتد و مردم احساس کنند که یک کارهایی انجام شده است.

سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در چهاردهمین سفر استانی صبح پنجشنبه وارد فرودگاه بین المللی شهدای پرواز 655 بندرعباس شد.

117

بیشتر بخوانید:

رئیسی: تحریم و تهدید مانع پیشرفت کشور نیستند

رئیسی: استفاده از ظرفیت سواحل مکران در هیأت دولت و در سطح ملی در حال پیگیری است

رئیسی: حضور آگاهانه مردم هرمزگان موجب امنیت خلیج فارس شده است

رئیس جمهور وارد هرمزگان شد

کلیدواژه